Güneydoğu Turu


Güneydoğu Turu

07.12.2022

Güneydoğu turu

Güneydoğu turu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en dikkat çeken bölgeleri, yöreye has mimariler ve tarihi güzellikleri ile tanışmaya hazır mısınız? Güneydoğu Anadolu bölgesi ülkemizin en önemli ve en zengin kültüre sahip bölgelerinden biridir. Birçok inanış ve farklı kültüre insanlığın var oluşundan buyana kucak açmış bölgede yaşanan kültürün izleri günümüze kadar taşınmış durumda. Güneydoğu turu en çok rağbet gören ve en sık düzenlenen turlar arasında olması bölgenin son yıllarda ziyaret severlerin dikkatinin ne kadar çektiğinin kanıtı niteliğinde. Kısaca Gap turları olarak adlandırılan güneydoğu turu birçok seçenek ve farklı rotaları, farklı konaklama imkanları ile binhan tur ayrıcalıkları ile hızla devam ediyor.
Güneydoğu turu nedir?

Günümüze taşıdığı kültürel değerleri, tarihi kalıntıları ve iklimin getirdiği bir zorunlulukla farklılaşmış mimarisi ile güneydoğu turu, güneydoğu bölgesinin dikkat çeken turistik bölgelerinin gezilmesi için planlanan turlardır. Yukarı Mezopotamya olarak adlandırılan bölge bereketli toprakları ile binlerce yıllık yaşamın izlerini taşıyor. Güneydoğu turu, bölgenin kalkınması ve tanıtılması için yapılan gap projesinin ardından bilinirliği artmış ve ziyaret edilmek istenen yerlerin görülmesi için planlanmaya devam edilmektedir. Peki güneydoğu turu ziyaretçilerine ne vadediyor.

Güneydoğu turu ziyaretçilerine ne vadediyor

Güneydoğu turu ile gezi severler ülkemizin en özel noktalarını binhan tur farkı ile keşfetmeye devam ediyor peki güneydoğu turu ile yapılacak başlıca aktiviteler nelerdir;

  • BİNHAN TUR ile MEZOPOTAMYAYI KEŞFEDİN
  • NEMRUT DAĞI'NA GÜN BATIMININ HER RENGİNE ŞAHİT OLUN
  • DİYARBAKIR'DA TARİHİN İÇİNDE KAYBOLUN
  • MİDYAT'I FOTOĞRAFLARINIZLA ANILARINIZDA ÖLÜMSÜZLEŞTİRİN
  • ŞANLIURFA'DA SIRA GECESİ İLE EĞLENCENİN YENİ BİR BOYUTU İLE TANIŞIN
  • YÖRESEL ÜRÜNLERİ TADIN VE YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞLERİ YAPIN
  • BÖLGEDE BULUNAN TURİSTİK NOKTALARI PROFESYONEL REHBERLİK İLE TANIYIN
  • BÖLGENİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ KEŞFEDİN
  • HER ŞEHRİN KENDİNE HAS VE DOKUSU İLE BÖLGE KÜLTÜRÜNÜ KEŞFEDİNYukarıda belirttiğimiz deneyimler ile dinlenin ve yepyeni yerler görmenin keyfini çıkarın. Sizler için her ayrıntısını planladığımız güneydoğu turu ile bölgeyi keşfedin ve yörenin tadını çıkarın. Binhan tur avantajlarından yararlanmak güneydoğu turu ve diğer tüm turlarımız ve tur tarihleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


KATEGORİLER