Gap Turları


Gap Turları

04.02.2024

Gap turları

Gap turları; ülkemizin kültürel açıdan en zengin noktalarının başında gelen Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan turlardır. Bölge sahip olduğu tarihi değer ve kaybetmediği zengin kültürel dokusu ile, iklimi, kendine has mimari dokusu ve onlarca cezbedici özelliği ile Gap turları seyahat severler için en güzel rotalardan biri olarak öne çıkıyor. Farklı özellikleri ile öne çıkan bölgenin en turistik yerlerinin dahil edilerek hazırlandığı ve bölgeyi tanımanız için detaylıca hazırlanan Gap turları ile sizleri Güneydoğu Anadolu bölgesi ile tanışmaya bekliyoruz.GAP Turu Nedir?

Dice ve Fırat nehirleri arasında kalan ve insanlığın var oluşundan bu yana yaşamın izlerini taşıyan Mezopotamya kültürel değerleri, bereketli toprakları ile dikkat çekmektedir. Tukarı Mezopotamya olarak adlandırılan Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan ve bölgenin dikkat çeken noktalarının gezilmesi için planlanmış turlar ise Gap turları adını almakta. Güneydoğu Anadolu projesi’nin kısaltması olarak kullanılan Gap bu bölgeye yapılan turlara da verilen isim olmuştur. Çok kültürlü, çeşitli inanışlara ev sahipliği yapmış bir çok farklı insan topluluklarına ev sahipliği yapmış bölge sizi büyüleyecek. Peki Gap turları kapsamında neler var?
GAP Turları Neler Vadediyor?

Bölgenin verimli toraklarının değerlendirilmesi için gereken sulama alanları çalışmaları, tarihi alanların restorasyonu gibi farklı amaçların bir araya getirilerek bu hedefler ile hayata geçirilen Gap oldukça dikkat çekici bir proje olma özelliğini koruyor. Yerli yabancı pek çok turistin ve seyahat severin dikkatini çeken güneydoğu Anadolu bölgesi Gap turları ile daha cazip hale geliyor. Peki Gap turları boyunca ne beklemelisiniz? Kısaca Gap turları ziyaretçilerine ne vadediyor?

  • Gap turları boyunca bölge de varlığını sürdüren insanlığa şahit olmuş doğal ve tarihi güzellikler ile tanışacaksınız
  • Bereketli uçsuz bucaksız topraklarından gelen manzaralar ile tanışacaksınız
  • Farklı mimari yapılar görme şansı elde edeceksiniz
  • Farklı kültürlerin birleşmesi ile oluşmuş ve yepyeni bir kültür haline gelmiş bölgeye hakim kültürü deneyimleyeceksiniz
  • Profesyonel tur rehberinizden bölge ile ilgili detayları öğrenecek ve her detayda biraz daha duyduklarınıza kapılacak zamanda duygusal bir yolculuğa çıkacaksınız.

Gap turları bölgenin özelliği ve dokusu nedeni ile her ne kadar cazip olsa da alanında tecrübeli olan firmamız binhan tur ile programlanmış olması cazibesini ikiye katlıyor. Firmamız farkı ile bu deneyimi yaşamak isteyen misafirlerimiz detaylı bilgi alabilmek için iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirler.


KATEGORİLER