Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu

  • Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu: Ankara'dan direkt uçuş ile 4 Gece 5 Gün Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turunu Binhan Tur İle Gezmeye Ne Dersiniz ?
Bilgi ve Rezervasyon: 0850 308 5768
WhatsApp Hattı: 0533 816 7306
VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %50 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!
  • Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu: Ankara'dan direkt uçuş ile 4 Gece 5 Gün Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turunu Binhan Tur İle Gezmeye Ne Dersiniz ?
Bilgi ve Rezervasyon: 0850 308 5768
WhatsApp Hattı: 0533 816 7306
VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %50 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!
  • Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu: Ankara'dan direkt uçuş ile 4 Gece 5 Gün Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turunu Binhan Tur İle Gezmeye Ne Dersiniz ?
Bilgi ve Rezervasyon: 0850 308 5768
WhatsApp Hattı: 0533 816 7306
VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %50 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!
Ankara'dan direkt uçuş ile 4 Gece 5 Gün Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Turunu Binhan Tur İle Gezmeye Ne Dersiniz ?
Bilgi ve Rezervasyon: 0850 308 5768
WhatsApp Hattı: 0533 816 7306
VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %50 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!

ANKARA ÇIKIŞLI UÇAKLI KARADENİZ TURU

(4 Gece 5 Gün)

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
BORÇKA-KARAGÖL-KAZIM KOYUNCU ANITI-BATUM-PİAZZA MEYDANI-ALİ&NİNO HE 1 gün programını görmek için tıklayınız
BORÇKA-KARAGÖL-KAZIM KOYUNCU ANITI-BATUM-PİAZZA MEYDANI-ALİ&NİNO HEYKELİ-AVRUPA MEYDANI-POSEDİON HEYKELİ

Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turumuzun 1 gününde, siz değerli misafirlerimiz ile sabah 05.00'da Ankara Esenboğa Havalimanında buluşmamızın ardından, Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile Pegasus, THY, Sunexpress, Anadolujet Havayolları'na ait Ankara Esenboğa – Rize uçuşu için Check - In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatlik uçuşumuzun ardından, Rize Havalimanına ulaşıyor ve bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak, turumuza başlıyoruz. İlk olarak restorantımıza giderek güne kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18 yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan Dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. Buradaki gezimizin ardından, Kâzım Koyuncu Heykelini ziyaret etmek için kısa bir mola veriyoruz, Artvin'in Hopa ilçesindeki bir heykeldir. Sahildeki bir parkta konumlanan heykelde Kâzım Koyuncu elinde gitar tutarken tasvir edilmiştir. Heykelin altında Koyuncu'nun sözü ‘’Yerim yurdum yoktur benim. Dünyada bir yerdeyim.’’ yazmaktadır. Hopa'dan geçerek ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısına Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip Batum içerisinde ilk durak noktamız altın renkli Posedion Heykelinde kısa bir anlatım ve fotoğraf molası veriyoruz Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda bilgiler aldıktan sonra Ortodoks mezhebine ait Saint Nicholas Kilisesi'ni geziyoruz. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş kilise aktif olarak kullanılmaktadır. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından aracımızda toplanarak konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Batum (ekstra)
Otel: Batum otelleri, iberya otel, sputnik hotel batum, piazza hotel vb.

BATUM GİRİŞLERİ HAKKINDA;
Kimlik kartınızın yeni, çipli ve resimli olması yeterlidir.(Kimliklerin hasar görmemiş, kırık vs. gibi durumlarda olmaması gerekir. ) Geçici kimlik ya da Ehliyet geçerli değildir. Katılımcılar arasında 18 yaş altı misafirimiz var ise Batum'a geçiş için anne ve babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve babada vefat durumu ya da boşanma durumu varsa. Mahkeme velayeti kime verdiyse 18 yaş altı sadece velayetinin olduğu kişi ile Batum'a giriş yapabilir. 18 yaş altındaki katılımcının yanında teyzesi amcası ya da sadece kendisi olacaksa anne ve babanın noterden muvafakatname vermesi gerekmektedir. Harici geçiş mümkün değildir.
18 yaş altı kişilerin (yeni doğsa dahi) kimliğinde fotoğraf olmalıdır. Asker ,polisler ya da okulunu okuyanların garnizon terk olmaması için izin alarak çıkış yapmaları gerekmektedir.
Evlillik ya da boşanma ( yeni nikahlanan ya da boşanan kişiler ) nedeniyle kadın ve erkeğin mutlaka
kimliklerini yenilemesi gerekmektedir.

2.

Gün
RİZE BEZLERİ ATÖLTESİ - YAYLA PROGRAMI - SEVDALUK KÖPRÜSÜ - ZİLKALE 2 gün programını görmek için tıklayınız
RİZE BEZLERİ ATÖLTESİ - YAYLA PROGRAMI - SEVDALUK KÖPRÜSÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - GİTO&BADARA YAYLASI - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza binerek sarp sınır kapısına ilerliyoruz. Gerekli geçiş prodedürlerini uyguladıktan sonrasında ülkemize tekrardan geçiş yapıyoruz ve aracımıza binerek Çamlıhemşin yoluna doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Rizeye Özgü olan Rize bezleri atölyemizde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöresel hediyelik eşyalar alabilirler. Alışveriş molamızdan sonrasında Yayla programımız için transfer araçlarına biniyoruz. Yayla programımızda Türkiye'nin en şirin ve en küçük ilçesi olan Çamlıhemşin ilçesinde geçerek çat vadisine doğru gidiyoruz. Yayla Programımızda Sevdaluk köprüsü (eski adıyla Çinçiva köprüsü),Zil kalesi ve Palovit şelalesi görüyoruz ve kısa fotoğraf molası veriyoruz. Ardından deniz seviyesinden 2320 rakımda bulunan Karadeniz'in en gözde yaylarından olan Gito-Badara yaylalarına çıkıyoruz.2320 rakımlık bol temiz havada yöresel öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından yayla programımızı tamamlıyoruz (Yol durumu ve hava durumuna göre rota değişiklik gösterebilir).Öğle yemeğimizi aldıktan sonrasında.Karadeniz turunda ben yaylalar yaylası görmeye gittim demeniz için Karadeniz’in en güzel ve en bilinen yaylalarından olan 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. Ayder Yayla'sında bulunan Gelintülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylasındaki serbest zamanımızın ardından konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonrasında siz değerli misafirlerimiz ile birlikte Tulum eşliğinde yöresel bir Karadeniz eğlencesi yapıyoruz. Karadeniz Tatilimizde Rize'ye gelipte tulum ile horon oynamamak olur mu hiç hem öğreteceğiz hem de eğleneceğiz hazırlanın tulum geliyor tulum.

Sabah Kahvaltısı:
 Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Otel: Ayder Zafran otel,Natura lodge otel,huzur konak,patika otel vb

3.

Gün
AYDER SERBEST ZAMAN - TAR BULUT ŞELALESİ - SALINCAK - ZİPLİNE - RAF 3 gün programını görmek için tıklayınız
AYDER SERBEST ZAMAN - TAR BULUT ŞELALESİ - SALINCAK - ZİPLİNE - RAFTİNG - ÇEÇEVA ÇAY BAHÇESİ - UZUNGÖL

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonrasında Karadeniz'de gezilmesi gereken yerler arasında ilk başlarda yer alan Tar Bulut Şelalesine gidiyoruz. Bulut Şelalesi, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan, Türkiye’nin en yüksekten akan şelalesidir. Yaklaşık 250 metre yükseklikten 4 kademede düşen şelalenin kaynağı Tar Deresidir. Derenin kaynağı ise Kaçkar Dağları'nın bir parçası olan Altıparmak Dağıdır. Bulut şelalesinin bulunduğu Seyran Tepe'nin rakımı 2451 metredir. Şelale turumuzu tamamladıktan sonrasında sizlere birlikte Karadeniz'in olmazsa olmazı salıncak, zipline ve rafting aktivitelerini yapmak için fırtına deresinin hemen kenarında bulunan tesisimize ilerliyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonrasında aktiviteler için serbest zamanımız başlıyor. Sizler için ekstra olarak yapacağımız Karadeniz’in yükselen trendi Zipline, Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 150 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile zipline aktivitesi yapılabiliyor GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ ÜCRETLİ :) Fırtına Deresinde Rafting Yaklaşık 1 saat süren 5 km parkura sahip, Türkiye Federasyonu tarafından Uzman Eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (Ekstra) ve dev salıncak eğlencesi aktivitelerimizi tamamlıyoruz. Ardından Yaklaşık 45 dakika sürecek olan Karadeniz müzikleri eşliğinde olan yolculuğumuzun sonunda Çayeli'ne varıyoruz ve transfer araçlarımız ile birlikte Karadeniz’in en güzel çay bahçelerinden biri olan Çeçeva Çay Bahçesinde oluyoruz. Muhteşem fotoğraflar ve kareler yakalayacağınız Çeceva çay bahçesinde dileyen misafirlerimiz çay bahçesine yöresel kıyafeteler kiralayarak bahçesi içerisinde fotoğraf çekebilir dileyen misafirlerimiz ise kafe bölümünde çay bahçesine karşı çaylarını yudumlayabilirler. Ardından Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’un of ilçesinden geçerek Kartpostallara ilham olan, deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulanan Uzungö'le varıyoruz. Uzungöl’ün eşsiz manzarası sizleri karşılarken kısa bir anlatımdan sonrasında sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızda Uzungöl manzaralı cafe & restorantlarda çay kahve içebilir veya Merdivenlere çıkılan Seyir Terasına çıkarak Uzungöl’ün bir diğer eşsiz manzarasını izleyebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Uzungöl programımızı tamamlandıktan otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Otelimiz: Trabzon Otelleri

4.

Gün
BIÇAK ATÖLYESİ - ÇAY FABRİKASI - SÜMELA MANASTIRI - HAMSİKÖY - ATAT 4 gün programını görmek için tıklayınız
BIÇAK ATÖLYESİ - ÇAY FABRİKASI - SÜMELA MANASTIRI - HAMSİKÖY - ATATÜRK KÖŞKÜ - AYASOFYA CAMİİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından bıçağıyla ünlü Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Sürmene Bıçak Atölyesi ‘ne uğruyoruz. Burada Sürmene bıçaklarının tanıtımı yapıldıktan sonrasında dileyen misafirlerimiz bıçak alışverişi yapabilirler. Bıçak alışverişlerimizi yaptıktan sonrasında Karadeniz’in Çay bahçelerinden toplanıp sofralarımıza kadar gelen çayın hangi işlemlerden geçtiğini görmek için Çay fabrikamıza uğruyoruz. Burada çay işlemlerini dinledikten sonrasında sizlere ikram edilen sıcak çay eşliğinde dilerseniz çay alışverişi yapabilirsiniz. Maçka ilçesinde bulunan Coşan Dere kenarından Altındere Milli Parkında bulunan minibüsler ile (ekstra) Sümela Manastırı'na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. (Not: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından girişler müze kartı ile olmaktadır.65 Yaş üstü ve 18 yaş altı ve öğretmenlere kartları ile Sümela Manastırı girişi ücretsizdir).Sümela Manastırı turumuzu tamamladıktan sonrasında Karadeniz bölgesinin en sevilen ve şirin köylerinden biri olan Hamsiköy'e ulaşıyoruz. Manzarası ile sizleri büyüleyecek olan Hamsiköy ayrıca sütlacı ile de çok meşhurdur. Hamsiköy sütlacını tatmanızı tavsiye ederiz. Ardından Öğle yemeğimizi almak için yine sizler için Trabzon'un en lezzetli ve en güzel yemeklerini yapan Akçaabat'ta bulunan restorantımıza ulaşıyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonrasında Trabzon’da bulunan Atatürk Köşkü ziyaretimizi tamamlıyoruz. Ardından Trabzon'un kültürel varlıklardan bir diğeri olan Ayasofya Camiini rehberimizin anlatımı eşliğinde Ayasofya camii gezimizi tamamlıyoruz. Daha sonrasında otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz ve günümüzü sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı
: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Otelimiz:
Trabzon Otelleri

5.

Gün
GİRESUN KALESİ - MAVİ GÖL - KUZALAN ŞELALESİ - ORDU - SAHİL - BOZTE 5 gün programını görmek için tıklayınız
GİRESUN KALESİ - MAVİ GÖL - KUZALAN ŞELALESİ - ORDU - SAHİL - BOZTEPE

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Uçaklı Karadeniz Batum Turumuzun son gününe başlıyoruz. Karadeniz’in tek yaşanabilir adası olan Giresun Adasını görüyor ve Giresun Kalesine çıkacağımız transfer araçlarına binerek Giresun Kalesine çıkıyoruz .
Giresun ilinde MÖ 2 yüzyılda inşa edilmiş olan bu kalede günümüze kadar gelebilen kalıntıları merkez kule ve ona bağlı güneydeki sur duvarlarını görüyoruz. Ardından Giresun'un bir başka simgesi olan Giresun’un Dereli ilçesi sınırları içerisinde ve ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta ki Kuzalan Tabiat Parkı’nın eşsiz değerlerinden biri olan Mavi Gölü ziyaret ediyoruz. Mavi Göl üç gölün birleşiminden meydana gelmekte olup yöre insanı tarafından ‘’Sodalı Göl veya Göğ Göl’’ olarak anılmaktadır. Burada verdiğimiz serbest zaman ve fotoğraf molamızın ardından yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip olan Kuzalan Şelalesini ziyaret ediyoruz. Mükemmel fotoğraflar çekildiğimiz Mavi Göl ve Kuzalan Şelalesi ziyaretimizi bitirerek tekrardan Karadeniz sahil yolunana geçerek Ordu Merkeze hareket diyoruz. Ordu Sahile geçerek serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz teleferik ile Boztepe’ye çıkabilir, Ordu’yu kuş bakışı görerek fotoğraflayabilirler. Rehberimizin vereceği saatte aracımızda buluşarak Ordu Havaalanına geçiyoruz. Karadeniz turumuzu tamamlayarak 22.05 Ordu – Ankara uçuşu ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Bir başka turumuzda görüşmek üzere.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
DAHİL OLANLAR:
Ankara - Rize / Ordu - Ankara Anadolu Jet Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
4 Gece Otel Konaklaması
3 Akşam Yemeği
4 Sabah Kahvaltısı
BİNHAN TUR Refakat Hizmeti
Zorunlu Paket Tur Sigortası
Çevre Gezileri
Milli Park Giriş Ücretleri
Batum Ulaşım Hizmetleri
Ayder Girişi ve Gezileri
Sümela Manastırı Servis Ücretleri
Çeçeva - Çay Bahçesi Turu (250 TL Değerinde)
Zilkale - Şenyuva - Palovit Yayla Turu (450 TL Değerinde)
Gito Badara Yayla Turu (550 TL Değerinde)

HARİÇ OLANLAR:
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
Kişisel Harcamalar
Extra Olarak Belirtilen Zipline, Rafting Etkinlikleri
Ordu Boztepe Teleferik

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#195
LOKASYON:
Karadeniz (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

16.990TL

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ankara Çıkışlı Uçaklı Karadeniz... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.