Hızlı Trenle Tunceli Munzur Vadisi Kemaliye Divriği Turu

  • Hızlı Trenle Tunceli Munzur Vadisi Kemaliye Divriği Turu:
  • Hızlı Trenle Tunceli Munzur Vadisi Kemaliye Divriği Turu:
  • Hızlı Trenle Tunceli Munzur Vadisi Kemaliye Divriği Turu:

ANKARA ÇIKIŞLI HIZLI TRENLE TUNCELİ MUNZUR VADİSİ KEMALİYE DİVRİĞİ TURU

SİVAS • ERZİNCAN • ELAZIĞ • TUNCELİ

Divriği • Divriği Ulu Camii • Taş Yol • Karanlık Kanyon • Lökhane • Mani Yolu • Apçaağa Köyü • Recep Yazıcıoğlu Köprüsü • Arapgir • Çırçır Şelalesi • Elazığ • Harput • Cam Teras • Pertek • Munzur Gözeleri • Munzur Vadisi • Ovacık • Tunceli • Cem Evi • Erzincan • Sivas • Atatürk Kongre Binası • Ulu Camii • Buruciye Medresesi • Gök Medrese

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
ANKARA YHT GARI - DİVRİĞİ - TAŞ YOL - KARANLIK KANYON - KEMALİYE 1 gün programını görmek için tıklayınız
ANKARA YHT GARI - DİVRİĞİ - TAŞ YOL - KARANLIK KANYON - KEMALİYE

Ankara Çıkışlı Hızlı Trenle Tunceli Munzur Ovacık Kemaliye Divriği Turu için YHT Garında 06:45'de rehberimizle buluşma ve hareket. 07:30'da hareket edecek trenimizle saat 10:00 civarında Sivas'a varış. Tren garında bizi bekleyen aracımıza binerek Divriği'ye hareket. Divriği'de yürüyerek yapacağımız gezimizde; Dünya Kültür Miras listesinde yer alan şaheserimiz ‘’Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’’ (Restorasyon Nedeniyle Dışardan Görülecektir.) Divriği Sokakları, panoramik Divriği Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Kemaliye'ye hareket. İlk olarak Taş Yol’a ulaşıyoruz ve fotoğraf molası. Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yol sizleri hayrete düşürecek. Özel kanyon tekneleri ile ekstra tekne turu. Karanlık Kanyon barajında yaklaşık 1 saat süren keyifli tekne turu sonrasında Kemaliye'ye varış. Kemaliye merkezde Kapı Tokmağı Yapım atölyelerini göreceğimiz gezimiz sonrasında ‘gurbet’ kelimesini yazıya dökmüş kadınların gurbette çalışmaya giden sevdikleri için yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yoluna gidiyoruz. Ardından oldukça keyifli bir yer olan Taş Dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ye gidiyoruz. Lög/Lök yapımını öğrenip bilgilendikten sonra bugünlük gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


TUR DETAYI;
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Vadi Hotel vb., Bozkurt Hotel vb
Tekne Turu: Karanlık Kanyon’da yapılacak tekne turu ekstra olup, tur esnasında rehberimizden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

2.

Gün
KEMALİYE - APÇAAĞA KÖYÜ - ARAPGİR - ÇIRÇIR ŞELALESİ - HARPUT - ELAZ 2 gün programını görmek için tıklayınız
KEMALİYE - APÇAAĞA KÖYÜ - ARAPGİR - ÇIRÇIR ŞELALESİ - HARPUT - ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrası Apçağa köyüne hareket ediyoruz. ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yerini ziyaret ediyoruz. Yol güzergahımızdaki Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Fotoğraf molası ardından rotamızı Malatya’nın Arapgir ilçesine çeviriyoruz. Turumuzun devamında tarihi 18.yy. kalma bir Kervansaray olan Millet Hanına geçerek reyhan çayı, kolonyası, kremi alışverişleri yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Hanın tam karşısında, taş işçiliğinin kök boyalarla ahşap bezemelerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Mirliva Ahmet Paşa Camii ziyaret ediyoruz. Ardından Keban İlçesi istikametinden Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarasına sahip olan Çırçır Şelalesin'de su şırıltıları ve şelale manzarası eşliğinde kiremitte alabalık yiyerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Keban Barajı önünde fotoğraf molasının ardından Elazığ’a ulaşıyoruz. İlk olarak Harput'ta; bütün Elazığ'ı ayaklarınızın altında gibi hissedeceğiniz Cam Teras'ta mola veriyoruz. Harput Kalesi (panoramik), Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli'ni görüyoruz. Harput Dibek Kahvesi’nin tadına bakmak için vereceğimiz mola sonrasında bu harika günümüzü sonlandırıyoruz. Daha sonra otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI;
Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Çırçır Şelalesi'nde serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama : Marathon Hotel vb

3.

Gün
ELAZIĞ - PERTEK - OVACIK - MUNZUR GÖZELERİ - MUNZUR VADİSİ - TUNCEL 3 gün programını görmek için tıklayınız
ELAZIĞ - PERTEK - OVACIK - MUNZUR GÖZELERİ - MUNZUR VADİSİ - TUNCELİ - PÜLÜMÜR - ERZİNCAN :

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrası Pertek’e hareket ediyoruz. Keban Baraj Gölü kenarında bulunan Pertek’ten feribotumuza binerek Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerinde inşa edilen ve yine bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucu bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ni seyrederek kısa süreli bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Ovacık'a hareket ediyoruz. Ovacık ilçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Ovacık ilçesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı'na geçiyoruz. Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi içerisinde bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında mola sonrasında Tunceli merkezde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Tunceli'de; Tunceli Cem Evi’ni ziyareti ardından Erzincan'a hareket. Kutu Deresi kenarında vereceğimiz fotoğraf molası ardından bölgenin doğal güzelliklerinden olan Ağlayan kayaları görüyor ve Pülümür ilçesinden geçerek Erzincan'a varıyoruz. Daha sonra otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

TUR DETAYI:
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Simay Hotel vb. 

4.

Gün
ERZİNCAN - SİVAS - ANKARA 4 gün programını görmek için tıklayınız
ERZİNCAN - SİVAS - ANKARA 

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrası panoramik olarak Erzincan şehir turumuzu yapıyoruz ve Sivas merkeze doğru yola çıkıyoruz. 1892 yılında Sivas Lisesi olarak yaptırılan ve 1981 yılına kadar Sivas Lisesi olarak kullanılan Cumhuriyet’in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı en önemli yerlerden biri olan Sivas Cumhuriyet Meydanı, Sivas Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesinin gezilmesi sonrasında meşhur Sivas köftesinin tadına bakmak için öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii ardından Sivas Gök Medrese ile gezimizi tamamlıyoruz ve tren garına geçiyoruz. 18:00'da hareket edecek olan trenimizle Ankara yolculuğumuz başlıyor. Keyifli yolculuğumuz sonrasında 20:30 civarında Ankara'ya varış.
Keyifli Bir Ankara Çıkışlı Hızlı Trenle Tunceli Munzur Ovacık Kemaliye Divriği Turu Ardından Bir Başka Gömü Tur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

TUR DETAYI:
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Sivas'ta serbest zamanda ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

DAHİL OLANLAR:
► Ankara - Sivas - Ankara YHT Gidiş-Dönüş Biletleri
► Turizm Aracı ile Ulaşım
► Araç İçi Su İkramı
► 3 Gece Belirtilen Otellerde vb. Konaklama
► Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (3)
► Pertek - Elazığ Feribot Geçiş Ücreti
► Seyahat Sigorta Paketi
► Profesyonel Rehberlik Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
► Tüm Şahsi Harcamalar
► Öğle Yemekleri
► Yemeklerde Alınan İçecekler
► Karanlık Kanyon Tekne Turu (Su Seviyesine Bağlı Olarak)
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#192
LOKASYON:
D. Anadolu (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
3 Kahvaltı, 3 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Minibüs, Van    Tren   
BULUŞMA:
YHT Garı 06:45
BİTİŞ:
YHT Garı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

9.990TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Hızlı Trenle Tunceli Munzur Vadisi... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.