Şebi Arus Törenleri ve Konya Turu - Akşam Seansı

KESİN ÇIKIŞLI
  • Şebi Arus Törenleri ve Konya Turu - Akşam Seansı: VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %30 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!
  • Şebi Arus Törenleri ve Konya Turu - Akşam Seansı: VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %30 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!
  • BİNHAN TUR ile KONYA'YI KEŞFEDİN !
  • ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİNE KATILIN!
  • YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ YAPIN!
  • KONYA ETLİ EKMEK TADIMI YAPIN!
  • KELEBEKLER VADİSİ'Nİ GEZİN!
VADE FARKSIZ +3 TAKSİT ve %30 ÖN ÖDEME İLE KAYIT OLUŞTURMA FIRSATI!

GÜNÜBİRLİK ŞEBİ ARUS TÖRENLERİ VE KONYA TURU

AKŞAM 19.00 SEANSI


Ankara Çıkışlı Günübirlik Şeb-i Arus Törenleri ve Konya Turu
, Konya'nın mistik atmosferine kapılmak isteyenler için harika bir seçenektir. En ilgi çekici etkinliklerden biri Şeb-i Arus törenleridir. Sizlerde bu özel günde düzenlenecek olan Ankara Çıkışlı Günübirlik Şeb-i Arus Törenleri ve Konya Turuna katılarak, bu mistik atmosferi ruhunuzun derinliklerinde hissedebilirsiniz.

​​​​Kişi Başı Tur Ücreti: 990 TL 

BİLGİ ve REZERVASYON:
0850 308 5768 - 0533 816 7306


TUR PROGRAMI

TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ, SİLLE, AYA ELENA KİLİSESİ, MEVLANA MÜZESİ, SULTAN SELİM CAMİİ, ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ 

07:00 KIZILAY ATATÜRK BULVARI GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
07:10 ANKAMALL (EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ)
07:15 UFUK HASTANESİ DURAĞI
07.20 TAURUS AVM DURAĞI
07.35 GÖLBAŞI YUNUS MARKET
Belirtilen saat ve duraklarımızda değerli misafirlerimiz ile buluşarak Ankara Çıkışlı Günübirlik Şebi Arus Törenleri ve Konya Turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi kahvaltı paketi ikramımız ve rehberimizin tur hakkında yapacağı bilgiler ile Konya’ya ulaşıyoruz. İlk olarak 2015 yılında hizmete açılan ve bin 600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise sayılı kelebek uçuş alanlarından bir tanesi olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ile ziyaretlerimize devam ediyoruz. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ziyaretimizin ardından Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden izler taşıyan,5000 yıllık tarihi yerleşim yeri olan Sille Mahallesi’ne geçiyoruz. 5000 yıllık tarihi ile hem doğal güzellikleri hem de tarihi zenginliği ile çok özel bir destinasyon. Sille sokaklarında dolaşırken bu tarihi dokuyu derinden hissedecek, hayran kalacaksınız. Milattan sonra 327 yılında Bizans İmparatoru Constantin'in annesi Helena tarafından, ilk Hristiyanlık dönemine ait oyma mabetlerden etkilenilerek yaptırılmış olan, duvar ve pencerelerinde Roma dönemine ait malzemelerin kullanıldığı Aya Elena Kilisesi’ni görerek Sille’den ayrılarak öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Hz.Mevlana Müzesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergahı ziyaretlerimiz ile turumuza devam ediyoruz. Dergah ziyaretlerimizin tamamlanmasının ardından Mevlâna Müzesinin yanında bulunan, II. Sultan Selim’in Konya Valiliği sırasında 1558 yılında yapımına başlanmış ve 1567 yılında tamamlanmış olan Sultan Selim Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sultan Selim Camii ziyaretimizin ardından saat 18.30’a kadar misafirlerimize yöresel ürün alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. 18.40’da Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu önünde buluşuyor ve 19.00 seansına girerek Mevlana’nın 750. Vuslat Yıldönümü Anma Törenlerini (Şeb-i Arus) izliyoruz. 21.30’da rehberimizin belirlediği noktada buluşarak aracımıza biniyor ve Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Ankara’ya varışımızın ardından farklı bir BİNHAN TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.
Kahvaltı : Araçta Sandviç Paketi (Tur Fiyatına Dahildir)
Öğle Yemeği : Serbest Zamanda Alınacaktır. (Tur Fiyatına Dahil Değildir)


DAHİL OLANLAR:
Özel Tur Araçları ile Gidiş-Dönüş Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Binhan Tur Refakat Hizmeti
Programda Belirtilen Geziler
Sabah Kahvaltısı (Araçta Sandviç Paketi)
Şeb-i Arus Tören Biletleri

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemeği
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER
BİNHAN TUR - KATILIMCI TUR KATILIM SÖZLEŞMESİ

Şebi Arus Nedir?
Kelime anlamı olarak Şebi Arus, Düğün Gecesi anlamına gelmektedir. Mevleviler bu günü Hz. Mevlana’nın Vuslat Günü olarak adlandırmıştır. Hz. Mevlana, ‘’herkes ayrılıktan bahsetti, bense vuslattan’’ sözüyle öldüğü günü Rabb’ine yani asıl sevgiliye kavuşma gün olarak belirtir. Bu sebeple ölüm günü değil, düğün günü olarak yorumlar. Hz. Mevlana 17 Aralık 1273 tarihinde Sevgilisine kavuştu. Bu sebeple Mevleviler her yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında Hz. Mevlana için Şeb-i Arus ayinleri gerçekleştirirler. Şebi Arus Törenleri, Hz. Mevlana’nın vuslatı için Mevleviler tarafından gerçekleştirilen bir saygı gösterisi ve ibadettir. Şebi Arus Törenlerinde Kuran-ı Kerim okunur ve semazenler sema yaparak Mevlana’nın vuslat anlayışına ve sevgisine ortak olurlar. Bu sebeple törenler sırasında alkışlamak ve ses çıkarmak yasaktır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#157
LOKASYON:
Konya (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
Araç İçi Kahvaltı Paketi
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
07:00 KIZILAY ATATÜRK BULVARI GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
07:10 ANKAMALL (EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ)
07:15 UFUK HASTANESİ DURAĞI
07.20 TAURUS AVM DURAĞI
07.35 GÖLBAŞI YUNUS MARKET
BİTİŞ:
TURUMUZDA YER ALAN BİNİŞ NOKTALARI İLE AYNI NOKTALARDA İNİŞ YAPILABİLİR.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

990TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Şebi Arus Törenleri ve Konya Turu... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.