• Güneydoğu Anadolu Turu:
  • Güneydoğu Anadolu Turu:
  • Güneydoğu Anadolu Turu:
  • BİNHAN TUR ile MEZOPOTAMYAYI KEŞFEDİN !
  • DİYARBAKIR'DA TARİHİ HİSSEDİN!

ANKARA ÇIKIŞLI
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU
(3 GECE 4 GÜN)

NEMRUT - DİYARBAKIR - MİDYAT - MARDİN - ŞANLIURFA

GAP Turları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bölgenin tarihi dokusunu yansıtan mekanları, muhteşem doğal güzellikleri ve benzersiz kültürel mirası ile kendinizi başka bir dünyada hissedeceksiniz. GAP turları ile tarih kitaplarını değiştiren bizleri 12 bin yıl öncesine götüren, gizemini hala koruyan Göbeklitepe’yi, ‘dünyanın gözbebeği olan’ Gaziantep’i, Nemrut Dağı ile Adıyaman’ı, Tarih kokan Mardin’i, sular altında kalmış hüznün yeri Hasankeyf’i ve Güneydoğu Anadolu’nun başkenti sayılan Diyarbakır’ı keşfediyoruz. Bu bölgeyi keşfetmek, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için sizlerde Gap Turlarına katılın!

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİ:

ANKARA'DAN ÇIKIŞ GÜNÜ VE SAATİ: ÇARŞAMBA 21:00
ANKARA'YA DÖNÜŞ GÜNÜ VE VARIŞ SAATİ: PAZARTESİ 06:00

BİLGİ VE REZERVASYON:

0850 308 5768 - 0533 816 7306

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU İÇİN KAYIT OLUŞTURMA VE ÖDEME YÖNTEMLERİ:
-WEB SİTESİ ÜZERİNDEN REZERVASYON YAPIN DİYEREK %30 ÖN ÖDEME YAPIP GERİYE KALANI ARAÇTA ÖDEYEBİLİRSİNİZ VEYA TAMAMINI ONLİNE OLARAK ÖDEYEBİLİRSİNİZ.
-WHATSAPP ÜZERİNDEN BİZE ULAŞARAK İBAN ADRESLERİMİZE %30 ÖN ÖDEME YAPIP GERİYE KALAN ÜCRETLERİNİZİ TUR GÜNÜ ARAÇTA ÖDEYEBİLİRSİNİZ.
-OFİSİMİZDE ÖN GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİREREK KREDİ KARTI VEYA NAKİT ÖDEME YAPARAK KAYIT OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Buluşma ve Hareket, Kahta, Nemrut Dağı, Diyarbakır, Midyat 1 gün programını görmek için tıklayınız
Kızılay Gama İş Merkezi Önü 21:00
Armada AVM 21:15
Taurus AVM 21:20
Gölbaşı Yunus Market 21:25

Siz değerli misafirlerimiz ile Çarşamba gecesi saat 21:00’da ilk hareket noktamız olan Kızılay Gama İş Merkezi önünden hareket ediyor, diğer duraklarımızdan katılacak misafirlerimizin katılımı ile Ankara Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turumuz için keyifli gece yolculuğumuza başlıyoruz.
Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerinde Kahta’ya varıyor ve kahvaltımızı (ekstra) alıyoruz. Kahvaltı sonrası İlk olarak özel servislerimiz ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Eşsiz doğa manzarası eşliğinde ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra sırası ile Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü’nü geziyoruz ve Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Barajı Havzası üzerine kurulu Nissibi Köprüsü'nden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Diyarbakır’a varışımız sonrasında Şehir turumuzda Diyarbakır Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasından sonra belirlenen noktada buluşma ve sonrasında Ilusu Barajı ile sular altında kalmakta olan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Gezimize panoramik olarak Mağara Evleri , Zeynel Bey Türbesi , Hasankeyf Tarihi Köprüsü, Dicle Nehri , Kale (aşağıdan görülecektir) görerek sıradaki durağımız olan Midyat’a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Midyat’ta ki otelimizde.Konaklama: Midyat

2.

Gün
Midyat Konuk Evi, Deyr-ul Zaferan Manastırı, Ulu Cami ve Kasımiye 2 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası verip Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin gezimizde ; İlk olarak Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze geçiyoruz. Mardin merkezde Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbaraları görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde.


Konaklama: Ladinos Hotel VB

3.

Gün
Göbeklitepe, Harran, Balıklıgöl 3 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfa’ya doğru hareket ve Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi görüyoruz. Gezi sonrası Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimiz sonrasında Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti sonrası konaklama Şanlıurfa’da ki otelimizde olup dileyen misafirlerimiz yemekli sıra gecesine (ekstra) katılabilirler. 


Konaklama: Vizyon Park , Kilim , Grand Gülizar VB

4.

Gün
Halfeti, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı 4 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz Tekne turumuz sonrasında Belirlenen saatte toplanıyor ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) için verilen serbest zaman sonrasında İlk olarak Dünya’nın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Verilen serbest zaman sonrasında belirlenen noktada buluşma ve Ankara’ya Hareket ediyoruz. Sabah 06.00 Ankara’ya varış.
DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım
3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
Otel’de Sabah Kahvaltısı (3) – Akşam Yemeği (2)
Seyahat Sigorta Paketi
Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

HARİÇ OLANLAR:
1.Gün Restoran’da Sabah Kahvaltısı
Tüm Şahsi Harcamalar
HALFETİ TEKNE TURU (100TL)
URFA’DA YEMEKLİ SIRA GECESİ (325 TL)
NEMRUT DAĞI TURU (200 TL)
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

BİNHAN TUR - TUR KATILIMCI SÖZLEŞMESİ

Ankara Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turumuza katılacak misafirlerimize MüzeKart+ çıkartmalarını tavsiye etmekteyiz.

MüzeKart+ Nedir ?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığına bağlı 350’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilmektesiniz.

Müze Kart satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olmaktadır.

Türkiye'nin Müzeleri uygulaması ile üyelik oluşturarak, müze ve örenyeri girişinde oluşturacağınız kod ile kartınızı anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik oluşturulmayan durumlarda MüzeKart'ınızın kargo ile size ulaşmasını beklemeniz gerekecektir.

MÜZE KART SATIN ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN.

Ankara Çıkışlı Güneydoğu Anadolu Turumuzun Fiyatlandırmaları Hakkında Notlar:

-Sistemlerimizde yer alan yetişkin ücretleri 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı ücretlerdir.

-Tek kişilik katılımlarda veya tek kişilik oda taleplerinde fiyat farkı alınmaktadır.

-Konaklamalı turlarımızda çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında sadece 1 çocuk için geçerli olmaktadır. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#135
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (Ankara çıkışlı)
YEMEK:
2 Akşam Yemeği, 3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Kızılay Gama İş Merkezi Önü 21:00
Armada AVM 21:15
Taurus AVM 21:20
Gölbaşı Yunus Market 21:25
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Güneydoğu Anadolu Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.