• Uçaklı Gürcistan Batum Tiflis Turu:
  • Uçaklı Gürcistan Batum Tiflis Turu:
  • Uçaklı Gürcistan Batum Tiflis Turu:

GÜRCİSTAN BATUM TİFLİS TURU

(3 GECE 4 GÜN)

ANADOLU JET ile ANKARA - GİDİŞ - DÖNÜŞ DAHİL

KUTAİSİ -TİFLİS - ANA HEYKELİ - METEHKİ KİLİSESİ - SAMEBA KATEDRALİ - AŞK KÖPRÜSÜ - ŞARDENİ CADDESİ - ESKİ TİFLİS - MTSHETA - GORİ - BATUM - ALİ NİNO HEYKELİ - AVRUPA PİAZZA MEYDANI - ALTIN POST HEYKELİ - AYDER YAYLASI

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
ANKARA - RİZE - ARTVİN HAVALİMANI - SARP SINIR KAPISI - KUATİSİ - 1 gün programını görmek için tıklayınız
ANKARA - RİZE - ARTVİN HAVALİMANI - SARP SINIR KAPISI - KUATİSİ - TİFLİS - OTEL

Sabah saat 05:00'da Esenboğa havalimanı iç hatlar terminalinde bulunan Anadolu Jet Kontuarı önünde buluşma. Gerekli bagaj ve bilet işlemlerinden sonra TK7584 tarifeli seferi ile saat 06:20'de Rize-Artvin havalimanına hareket. Saat 07:45 sularında inişimiz sonrasında bagaj işlemleri ardından grubumuzu bekleyen aracımıza geçerek Gürcistan'a geçiş işlemleri için Sarp Sınır kapısına hareket.Gerekli giriş ve bagaj işlemleri ardından tekrar aracımıza geçerek Gürcistan'ın 2.büyük şehri olan Kutaisi'ye hareket. ediyoruz. Şehir turumuzda ; Agmashenebeli Meydanı ,Tiyatro binası ve görkemli Gürcistan coğrafyası için önem taşıyan arkeolojik figürlerle yapılmış Colchis Çeşmesini de gördükten sonra vereceğimiz serbest zaman ardından Tiflis'e doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız ile birlikte akşam saatlerinde otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Gürcü Gecesine katılıyoruz. Yöresel menü ve Müzik eşliğinde gerçekleşecek programımız ardından otelimize dönüş. Konaklama Tiflis'deki otelimizde.

TUR DETAYI;
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Hotel Residence Plaza Tbilisi vb.

2.

Gün
SAMEBA KATEDRALİ - JVELİ TİFLİS - ANA HEYKELİ - METEHKİ KİLİSESİ - 2 gün programını görmek için tıklayınız
SAMEBA KATEDRALİ - JVELİ TİFLİS - ANA HEYKELİ - METEHKİ KİLİSESİ - OSMANLI CAMİ - AŞK KÖPRÜSÜ - VERNİSAJ PAZARI - RUSTAVELİ CADDESİ - OPERA BİNASI - PARLAMENTO BİNASI - OTEL

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis şehir turumuza başlıyoruz.İlk durağımız Tiflis’in her yerinden görülebilen Sameba Katedrali olacaktır. Sameba, ülkenin ana katedrali olmasının yanında, dünyanın üçüncü büyük Doğu Ortodoks Katedrali ünvanını da elinde bulundurmaktadır. Ardından Jveli Tiflis olarak da bilinen Tiflis şehrinin tarihi bölgesine hareket. Gezimizde sırasıyla ; Kura Nehri'nin üzerine inşa edilmiş Metehki köprüsü ve Metehki kilisesi, sarp bir tepe üzerinde yer alan Narikala Kalesi ,Sololaki Tepesi’ne yerleştirilen Kartlis Deda “Gürcistan’ın Anası” Heykeli , Osmanlı Camii, Sioni Katedrali, Milenyum Aşk Köprüsü göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Rengarenk mimarisi ile tarihi sokaklardan Kura nehri kıyısındaki Suhoi Most (Kuru Köprü) bölgesinde kurulan tarihi Vernisaj pazarına geçiyoruz.. Pazarda ; Sovyet dönemi plak, semaver, gümüş takılar, yarı değerli taşlar, saatler, dürbünler, madalyalar, el sanatı eserleri, ahşap işleri, resimler gibi birçok tarihi obje satılmaktadır. Şehrin en meşhur ve kalabalık caddesi olan Rustaveli Caddesine hareket. Bulvarın üzerinde çok sayıda hükûmet binası, kültür kuruluşlarının binaları ve iş merkezleri bulunmaktadır. Gürcistan Parlomentosu, Kaşveti Kilisesi, Simon Canaşia Müzesi (Gürcistan Ulusal Müzesi'nin bir parçasıdır), Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademisi Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilimler Akademisi bulvarın üzerinde göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş molası sonrası dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Gürcü Gecesine katılıyoruz. Yöresel menü ve Müzik eşliğinde gerçekleşecek programımız ardından otelimize dönüş. Konaklama Tiflis'deki otelimizde.

TUR DETAYI;
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Hotel Residence Plaza Tbilisi vb.

3.

Gün
MTSKHETA - SAMTREDİA - GORİ - BATUM 3 gün programını görmek için tıklayınız
MTSKHETA - SAMTREDİA - GORİ - BATUM

Sabah kahvaltısı ardından Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan Mtskheta''ya hareket. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda Ortacağ'da Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan ve Hristiyanlar için büyük bir öneme sahip Svetitskoveli Kilisesi'nin gezilmesinden sonra yöresel pazarda vereceğimiz alışveriş molası sonrası Samtredia yol güzergahı üzerinden Gori'ye hareket. Sovyet lideri Gürcü asıllı Stalin’in doğduğu ev ve Stalin müzesi ve tarihi trenin görülmesi ardından Batum'a hareket. Otelimize yerleşme. Konaklama Batum'daki otelimizde.

TUR DETAYI;
Öğle Yemeği: Serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır
Konaklama: Legend Hotel Batumi Convention Center & Spa vb.

4.

Gün
BATUM ŞEHİR TURU - SARP SINIR KAPISI - HOPA - AYDER YAYLASI - RİZE- 4 gün programını görmek için tıklayınız
BATUM ŞEHİR TURU - SARP SINIR KAPISI - HOPA - AYDER YAYLASI - RİZE-ARTVİN HAVALİMANI - ANKARA

Sabah kahvaltısı ardından Batum şehir turuna başlıyoruz. Batum şehir turumuz da ; 1866 yılında yapımı tamamlanan Batum Valide Sultan camii de denilen özellikle ahşap iç mekânı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum merkez camii gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği ve Batum’un en güzel yerlerinden olan meydanlarını gezmeye başlıyoruz. Piazza meydanını ve yine bu meydanda bulunan Aziz Nicholas isimli kilisesi, Gürcü politikacı, yazar ve halk figürü Memed Abaşhidze heykeli , Astronomik Saat, 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye maliyeti tamamlanan Medea Heykeli, Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan hırs ve gücü temsil eden bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon heykelini, Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları aşkın hareket eden figürü ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini de görüp Türkiye'ye giriş işlemleri için sınır kapısına hareket. Gerekli gümrük işlemleri ardından Free shopta vereceğimiz alışveriş molası sonrası Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Hopa'da vereceğimiz yemek molası ardından müthiş doğa manzaralı eşlİğinde Ayder Yaylasına doğru çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından havalimanına hareket.. Gerekli bagaj ve bilet işlemleri sonrası Anadolu jet TK7587 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:35'de Ankara'ya hareket. 23:05 sularında Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.
DAHİL OLANLAR:
► Anadolujet Tarifeli Sefer ile ile Ankara / Rize / Ankara arası Uçak Bileti
►Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşım
► 3 Gece 4*Otellerde Konaklama
► Otelde Açık Büfe (3) Sabah Kahvaltısı
► Programdaki Tüm Şehir Turları
► Tüm Konaklama ve Şehir vergileri
► Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
► Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

HARİÇ OLANLAR:
► Öğle ve Akşam Yemekleri
► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
► Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
► Seyahat Güvence Paketi (65 Yaş'a Kadar 20 €)
(70 Yaş Üzeri Misafirler İçin %100 Sür Prim Uygulaması Vardır.)

►GÜRCİSTAN GEÇİŞLERİNDE ; Türkiye ile Gürcistan devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan'a T.C kimlik numarası bulunan YENİ TİP nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Ailesi ile birlikte (anne ve babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı konuklarımızın Gürcistan'a geçişleri için yanında olmayan anne veya babanın noterden onaylı muvafakatnamesi gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar dahil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Tura çıkmadan evvel lütfen nüfus idaresine başvurarak çocuklarınızın nüfus cüzdanlarını fotoğraflı hale getiriniz. Sınırdan geçiş; yoğunluğa göre 1-3 saat sürebilmektedir. Sınır geçişi yaya olarak yapılmaktadır. Sınır geçişlerinde her yolcu yanında bulundurduğu eşyadan kendisi sorumludur. Bu nedenle oluşabilecek olumsuzluklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. (Kullanılan raporlu ilaçlar varsa, raporun yanınızda bulunması gerekir, aksi halde kutu ilaç taşımak ve sınırdan geçirmek yasaktır.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#194
LOKASYON:
Gürcistan (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Esenboğa Havalimanı 05:00
BİTİŞ:
Esenboğa Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

12.990TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı Gürcistan Batum Tiflis... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.