Yedigöller Turu


Yedigöller Turu

13.12.2022

YEDİGÖLLER TURU

Yedigöller’de doğa, aynı anda sizlere dört mevsim güzelliklerini sunuyor. Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz Bölgesi’nde Bolu’nun 42 km. kuzeyinde yer alan bir milli parktır. Sonbahar ve ilkbahar aylarının vazgeçilmezi olan Yedigöller milli parkını binhan turla keşfetmeye hazır olun. Ankara’ya 200 Km mesafede bulunan milli parka tur otobüslerimiz ile 3 saatte ulaşım sağlamaktayız.

Günübirlik Yedigöller turu doğa severler için temiz havasıyla, seyri birbirinden güzel manzaralarıyla, yolları aşıp keyfine doyum olmayan şelaleleriyle sonbahar ve ilkbahar aylarında gitmesi zevkli bir milli parktır. Şehir yaşamından kaçıp, kendinizi doğanın kucağında bulmak isteyenler için tercih edilen yerlerden biridir. Milli park içerisinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Kapankaya manzara seyir yerinden ise tüm gölleri ve eşsiz güzellikleri görmek mümkün olacaktır.

Tur detayları

Her hafta Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen Ankara çıkışlı Günübirlik yedigöller turlarımız sabah 7:20’de ilk hareketiyle gerçekleşmektedir. 3 - 3.5 saatlik yolculuğumuzun ardından Milli parka giriş yapıyoruz. Doğanın tüm renklerine ev sahipliği yapan bu yerde, kuş cıvıltıları eşliğinde yürüyüşümüze başlıyoruz ve rehberimiz eşliğinde sırasıyla milli parkta bulunan gölleri geziyoruz. Bölgede yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekinebilir ve göl kenarlarında çay, kahve içerek vakit geçirebilirsiniz. Akşam 18:00 civarı Ankara çıkışlı günübirlik Yedigöller turumuzu tamamlayıp Ankara’ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz


Yedigöller Turunda Ne Yenir?

Günübirlik Yedigöller turlarımızda milli park içerisinde bulunan restorantlardan hizmet alabilirsiniz. Rehberimiz öğle yemekleri için sizlere yardımcı olmaktadır. Menü içeriği olarak; Ekmek arası köfte, tavuk, sucuk seçenekleri ve içecek bulunmaktadır. Menü fiyatı ortalama 70 TL civarında olmaktadır.


KATEGORİLER