Olympos Antik Kenti Turu


Olympos antik kenti turu

Olympos antik kenti turu; kültür, deniz ve doğa ile iç içe onlarca tur programı hazırlamış olan firmamızın bu üç özelliği de içinde barındıran en özel turlarındandır. O zaman önce kısaca Olympos antik kentini tanıyalım ve tur programına göz atalım.

Olympos antik kenti

Olympos antik kenti turu ile ülkemizin doğa tatili merkezine yolculuk yapıyoruz. Antalya şehrinin sahilinin güney bölgesinde yer alan en önemli liman kentleri Phaselis ve olmpos’tur. Olympos antik kenti adını Torosların batı tarafındaki uzantısı olan tahtalı dağından alır. Olympos adını dünya da alan 19,20 yer vardır bu isim Olympos dağından gelir. Olympos antik kenti de adını tahtalı dağı sebebi ile almıştır. Olympos antik kenti denize dökülen ırmağın iki yakasına kurulmuştur. Olympos antik kenti tarihi net olarak bilinmese de kentin kuruluşu Helenistik döneme dayandığı bilinmektedir. Antik kentin kalıntıları büyük ölçüde orman içinde kalması ile tam bir görsel şölene dönüşmüştür. Antik kentin kalıntıları ile tarihi dokuda kaybolacak taş yollarda yürürken etrafın seyrine doyamayacaksınız. Muhteşem Olympos plajında tertemiz mavi sularda tatilin tadını çıkaracaksınız. Peki bu kadar özel bir noktaya planlanmış Olympos antik kenti turu nasıl avantajlar sağlıyor ?


Olympos antik kenti turu avantajları

Olympos antik kenti turu ülkemizin en gözde tatil beldelerinden olan Kemer dahil bir çok plaj, eğlence merkezi ve doğa ile iç içe konaklama barındırmaktadır. Özetle Olympos antik kenti turu avantajları şöyle sıralanabilir;

• Konforlu bir ulaşım ile ulaşım sağlanması

• Olympos antik kentinin rehber eşliğinde gezilmesi

• Adrasan’dan hareket edecek tekne turu ile gezinti

• Mehtap tekne turu ile gecenin denize hediyesi olan muhteşem manzara ile keyifli bir akşam

• Olympos’ta bulunan doğa ile iç içe otellerde konaklama

• Ülkemizin en gözde eğlence merkezlerinden olan Kemer’de eğlence fırsatı

Olympos antik kentine yakın mesafede bulunan Yanartaş da Olympos antik kenti turu içerisinde ziyaret edilecek noktalardan birisidir. Hiç sönmeyen bir ateşin olduğu Yanartaş’ı gördüğünüzde ve efsanesini dinlediğinizde Olympos efsanelerine olan merakınız katlanacak. Olympos antik kenti turu ve tur programı ile ilgili bilgi almak avantajlı ödeme imkanlarından yararlanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


KATEGORİLER