Olimpos Otelleri


Olimpos Otelleri

14.01.2023

Olympos Otelleri

Olympos otelleri ile ilgili bilgilere geçmeden önce kısaca değinmek gerekirse; Antalya’da bulunan Olympos doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları ile ünlü bir ressamın fırçasından çıkmış gibi. Her mevsim ayrı bir güzellik ile ziyaretçilerini karşılayan Olympos popüleritesine rağmen doğasını korumayı başarmış bir bölge. Doğa içinde, dingin ve skain bir tatil yapmak isteyenlerin ilk aklına gelem yer olan Olympos çam ağaçları kokusu ve berrak denizi ile sizi bekliyor. Bu kültürel, doğal ve tarihi güzellikler ile dolu cennet parçasını hala görmediyseniz bu yıl Olympos ile tanışma yılınız olmalı.

Olympos’u ziyaret etmek için doğru zaman

Tatil anlayışınız sessiz ve sakinlik ise Olympos sizi her mevsim kucaklamaya hazır ve her mevsim ziyaret edilesi bir yer. Doğasını görmeyi ön plana koyuyorsanız doğanın yeni bir döneme uyandığı ilkbahar uygunken, denizin tadını çıkarmak isterseniz daha sıcak ayları tercih edebilirsiniz. Yazın ortasına gerek yok sessiz ve sakin bir tatil arzu ediyorum diyorsanız şanslısınız ılıman iklimi nedeniyle bölge de deniz sezonu uzun bu nedenle hem sonbahar hem de ilkbahar için ziyarete oldukça uygun ve denizin keyfini bu mevsimlerde de çıkarabilirsiniz. Peki bu kadar popüler olup hala güzelliklerini koruyan Olympos’ta nerede konaklama yapabilirsiniz?


Olympos Otelleri

Olympos otelleri denilince aklınıza büyük beş yıldızlı oteller gelmesin. Bölge de bulunan konaklama hizmeti veren işletmeler genel olarak küçük pansiyonlar şeklinde tabi ki Olympos otelleri bölgenin simgesi haline gelen ağaç evler ve bungalov evler ilk sırada geliyor. Eğer Olympos plajına çok yakın olması şartınız yoksa dağ havası içinde bol oksijenli Olympos otelleri de tercih edebilirsiniz. Genel olarak konforlu tatil beklentiniz var ise sizin için doğru tercih Olympos otelleri olacaktır.

Genel olarak yarım pansiyon hizmet sunan Olympos otelleri misafirlerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaları sağlayacak alt yapıya sahip. İster Olympos ağaç, bungalov evlerde konaklayın isterseniz Olympos otelleri arasından size uygun olanı seçerek konaklama yapın her halükarda bölgeye aşık olacaksınız. Bölge de bulunan birkaç önemli nokta var ki görmeden dönerseniz pişman olursunuz. Peki olymposta gezilecek yerler nereler?


Olympos gezilecek yerler

Olympos otelleri ve konaklama imkanlarından bahsettikten sonra tabi ki bölge de gezilecek en gözde turistik mekanları da kısaca sıralamak gerekirse;

  • Olympos antik kenti
  • Yanartaş
  • Olympos plajları
  • Çıralı
  • Tahtalı dağı
  • Phaselis antik kenti

Tüm cazibesi ile her yaştan misafirine uygun tatil sunan Olympos ile tanışmak için daha fazla beklemeyin.


KATEGORİLER