Karadeniz Turu


Karadeniz Turu

08.01.2023

KARADENİZ TURU

Karadeniz bölgesi; kültür ve doğayı iç içe yaşayabileceğiniz eşsiz güzelliklere sahip yeşili ve mavisiyle ün salmış bölgedir. Kültürel zenginlikleri, coğrafi konumu, tarihi güzellikleri, leziz yöresel yemekleri ve daha bir çok güzellikleriyle sizleri kendisine aşık edecektir. Karadeniz turu sizlere temiz havası ve bol oksijeniyle, masmavi hırçın denizi, tarihi dokusu ve damaklarınızı şenlendirecek yemekleriyle eşsiz hatıralar bırakacak ormanlarla kaplı dağları arasından geçerken adeta kendinizi büyülenmiş hissedeceksiniz. Her şehrin ayrı güzelliğine şahit olup bölgeden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Türkiye’nin her adımı ayrı güzeldir fakat Karadeniz bölgesi tabiat ve tarih açısından oldukça birbiriyle bütünleşmiş bir bölgedir. Aldığınız her nefeste bol oksijeni tadabileceğiniz bu yerde çevre halkının sıcaklığıyla kendinizi evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz. Ender güzelliklere sahip bir bölge olup, gezdiğiniz her yerde bambaşka duygulara bürüneceksiniz.

Yeşil ve mavinin memleketine yolculuk yapacağınız Ankara Çıkışlı Karadeniz turunda Trabzon’da seyrine doyum olmayan doğa harikası Uzungölü, Rize de Ayder yaylasının puslu havası, Ordunun Boztepe manzarası ve daha birçok güzellik sizlere eşlik edecek.

Karadeniz Turu


Karadeniz Turu 2


Karadeniz Turunda Gezilecek Yerler

  • Trabzon Sera Gölü, Altındere Milli Parkı,
  • Sümela Manastırı, Çay fabrikası, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Uzungöl
  • Rize, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Huser Yaylası
  • Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanları
  • Ordu, Boztepe, Samsun, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Tütün İskelesi Rus Pazarı
  •  Amasya, Amasya Müzesi ve Mumyalar Müzesi, Saray Düzü Kışlası, Bimarhane , Şehzadeler Parkı, Şehzadeler Müzesi, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları, Saat Kulesi

Birçok eşsiz güzellikleri bulunan çayıyla meşhur Karadeniz’de çay sevdalılarının ilgisini çekecek olan çay fabrikaları da Ankara Çıkışlı Karadeniz turunda uğrak noktalardan biri oluyor. Burada çayın evrelerini görebilecek, çay toplama işlemini deneyimleyebileceksiniz.

Karadeniz Turu Gitmeye hazır mısın?


Karadeniz Turu Binhan Tur İle Keşfet

Ankara Çıkışlı Karadeniz turu 'nda gezme-görme keyfinizin yanı sıra hırçın dalgalarda rafting heyecanı yaşayabilmeniz için fırtına vadisi görülmeye değer yerler arasında. Zipline etkinliği de bulunan fırtına vadisinde gününüzü hem eğlenceli hale getirebilir hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sizlerde bu doğa harikası yerleri merak ediyorsanız eğer Ankara çıkışlı Karadeniz turunu Binhan tur ile deneyimleyebilirsiniz. Uzman rehberlerimiz ile Baştan Sona Karadeniz’i keşfetmek için, nisan ayı itibariyle başlayıp eylül ayına kadar sürecek Karadeniz turlarına katılabilirsiniz.