Karadeniz Tur Fiyatları


Karadeniz Tur Fiyatları

Karadeniz tur fiyatları doğaya ve denize uzanan yolları ile muhteşem gezilecek yerlerden biridir.Türkiye’nin el değmemiş, en güzel ve en doğal yerleşim yerlerine sahip, kültürel olduğu kadar doğal ihtişamı ile de büyüleyici Karadeniz’e düzenlenen turlar sayesinde anılarınıza yepyeni bir sayfa daha ekleyebilirsiniz. Planlı bir Karadeniz turu sayesinde görmediğiniz bütün yerleri keşfedebilme şansına sahip olabilirsiniz. Ağaçların göğe uzandığına ve nefes alırken ciğerlerinizin var olduğuna şahit olacağınız Karadeniz’in olağanüstü yaylarında konaklayarak olağanüstü bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Karadeniz Tur Fiyatları

Karadeniz Tur Fiyatları


Karadeniz Turu Gezi Rehberi

Karadeniz turu gezilecek yerler arasında Trabzon, Ordu, Giresun, Samsun, Amasya, Kastamonu yer alırken; Tokat ve hatta Batum’a kadar uzanan bütün önemli Karadeniz illerinin doğasını ve bu doğaya uygun şartlardaki eğlenceli aktiviteleri kapsayan bir yolculuk sizi bekliyor. Yaylaları, yüksek dağları, şaleleri, hırçın ırmakları, denizi, geçitleri, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile büyüleyen Karadeniz turu, kendine has havası ile de akıllarda sürekli bir etki bırakıyor. Türkiye’nin el değmemiş güzelliklerine sahip Ayder ve Kümbet Yaylası gibi el değmemiş özel yerlerinde organik köy ürünlerinin de tadına bakarak, Karadeniz doğasını her şeyi ile soluksuz yaşayarak neşeli zaman geçirebilirsiniz.13. Yy’da kurulan 1572 yılında camiye çevrilen Ayasofya Müzesi’ni gezerek Trabzon’un tarihi dokusuna da şahit olabilirsiniz. Karadeniz turu rotası için başka bir önemli nokta ise Samsun ve çevresidir. Atatürk’ün şehri olarak bilinen ve Bandırma Vapuru ile meşhur olan şehir tarihi güzellikleri ve doğası ile ziyaretçilerine kendine hayran bırakır. Kıyı boyunca sıralanan renkli evleri ile meşhur olan olimpik şehir, Amazon kadınlarının tarihini yansıttığı Amisos Tepesi ile de sizi etkilemeyi başarır.

Karadeniz Tur Fiyatları 3

Karadeniz Tur Fiyatları 4

Neden Karadeniz Turuna Katılmalısınız?

Öncelikle muhteşem kale ve doğa manzaralarına şahit olurken zaman zaman göreceğiniz şelale ve nehirlerle kendinizden geçeceksiniz. Rize’yi artık yalnızca çayı ile değil adını duyunca bile tüylerinizin ürpereceği Fırtına Vadisi ile anmaya başlayacaksınız. Karadeniz turunda birçok ziyaretçinin vazgeçilmezi olan muhlama, laz böreği, kara lahana sarması, kırmızı benekli alabalık, Hamsiköy sütlacı gibi birçok yöresel tadı keşfedeceksiniz. Ordu’nun simgesi olan Boztepe’ye 475 metre yükseklikte bulunan teleferik eşliğinde çıkarak geçireceğiniz her dakikayı heyecan içinde tamamlayacaksınız.

.


KATEGORİLER