Karadeniz Gezi Rehberi


KARADENİZ GEZİ REHBERİ

Karadeniz gezi rehberi olarak öncelikle Karadeniz bölgesini tanıyalım. Karadeniz Bölgesi, ismini Karadeniz'den alan Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Yıl boyu yağışlı ve ılıman Karadeniz iklimine sahip bir bölgedir.

  • Karadeniz yeşil ve mavinin bütünleşmesinin yanı sıra tarihi mekânlarıyla da zengin bir bölgedir.
  • Binhan tur 2023 Karadeniz turlarını 3 gece 4 gün ve 4 gece 5 gün şeklinde düzenlemektedir.
  • Karadeniz turlarında baştan sona olmak üzere Batum dahil gezilerimiz düzenlenmektedir.

Trabzon ile başlayan Karadeniz turlarında Artvin, Rize, Ordu, Samsun, Giresun, Ordu ve Gürcistan-Batum ziyaretleri yapılmaktadır. Karadeniz turlarında belirlenen tur tarihinden bir gün önce akşam saatlerinde yola çıkılarak gece yolculuğunun ardından sabah bölgeye varış sağlanmaktadır.


3 gece 4 gün ve 4 gece 5 gün şeklinde düzenlenen Karadeniz turlarında İlk olarak Trabzon Altındere Milli Parkıyla ziyaretlerimize başlıyoruz. Milli park statüsünde bulunan Altındere Milli Parkı, bol oksijenli havası, yemyeşil doğası ve kuş sesleri ile enfes bir doğa harikasıdır. Altındere Milli Parkı içerisinde tertemiz hava eşliğinde parkın en çok dikkat çeken, Sümela Manastırına geçiş sağlanmaktadır. Yürüyüş parkurundan yürüyerek Sümela Manastırı'na ulaşılmaktadır. Bu gizemli yapıya ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra bir başka doğa harikası olan Uzungöl’e geçiş sağlanıyor. Doğa ile iç içe olacağınız Karadeniz turunun ilk gününde Karadeniz denilince akla gelen sohbetin demine eşlik eden Çay fabrikası ziyaretlerini de tamamlayıp otele geçiş yapılmaktadır.

Karadeniz Turları 'nda otellerden yarım pansiyon şeklinde hizmet almaktayız. Akşam yemekleri set menü şeklinde, sabah kahvaltıları ise açık büfe şeklinde olup Ankara Çıkışlı Karadeniz Turu fiyatlarına dahil olmaktadır. Karadeniz Turlarında otel konaklamaları tek kişilik oda (single room), iki kişilik oda (double room) ve üç kişilik oda (triple room) şeklinde yapılmaktadır.

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından bir diğer gezi noktası olan Artvin Borçka Karagöl ziyaretleri ile ikinci güne başlanmaktadır. Bölge hakkında yapılan bilgilendirmeler sonrası bu doğa harikası yerde tadını çıkarabilmeniz ve fotoğraf çekimleri için serbest zamanınız bulunuyor.

Bölgeden ayrılıp Sarp Sınır Kapısına geçiş yapılıyor ve Karadeniz Batum turumuzun Batum kısmına ziyaretler başlıyor. Renkli Batum şehrinin ilk olarak Gonia Kalesini panoramik olarak görüyorsunuz. Çoruh nehrini izleme keyfinden sonra Batum’un meşhur ters evini görüyorsunuz.

Batum’da Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı olmak üzere pek çok yeri görme fırsatı buluyorsunuz. Ayrıca Batum bulvarda bulunan meşhur dillere destan Ali & Nino heykelini görüp tarihi aşka yakından şahit edebileceksiniz.


Karadeniz turları 'nın içerisinde olmazsa olmazlardan yayla programları da bulunuyor. Adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet, Sevdaluk köprüsü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi ve Şimşir Ormanları Karadeniz turlarının vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Yayla programının ardından biraz eğlenmek isteyenler için fırtına vadisinde zipline ve rafting severler için serbest zaman bulunuyor. Hırçın dalgalar arasında rafting etkinliği sizlere keyifli anlar yaşatacaktır.

Bir diğer nokta olan sisler diyarı Ayder yaylası da Karadeniz turları içerisinde bulunuyor. Dağların arasında yeşilin her tonunu yakalayabileceğiniz bol oksijeniyle Ayder yaylasından ayrılmak istemeyeceksiniz. Ekstra yayla programlarına dahil olarak Huser yaylası bulunan Karadeniz turunda, bulutların arasında manzaraya karşı çay kahve keyfi yapabileceğiniz, aynı zamanda gün batımının o muazzam harika şölenini yakalayabileceğiniz güzellikler arasında.

Karadeniz turunda aynı zamanda bölgenin yöresel tatlarını yanında götürmek isteyenlere yöresel alışveriş için serbest zamanlar bulunuyor. Karadeniz turunun sonlarına doğru gelirken Atatürk’ün vasiyetini yazdığı, Trabzon’u kuş bakışı görebileceğiniz Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra Ayasofya Camiine doğru yola çıkıyoruz.

Kültür ve doğayı iç içe yaşatan Karadeniz turunda Giresun Kalesini panoramik olarak görüyor ve Orduya geçiyoruz. Bizleri Ordu Boztepe de manzaranın beklediği bu şehirde dileyen misafirler teleferik ile bu eşsiz manzarayı yakalayabilirler.3 gece 4 gün ve 4 gece 5 gün şeklinde düzenlenen Karadeniz turlarında otel konaklamalarımızı öncelikli olarak birinci gün Trabzon Golden Inn hotel’de ikinci ve üçüncü gün Rize Oris Green Hotel’de son gün Ordu Balıktaşı City Hotelde gerçekleştirmekteyiz. Konakladığımız otellerde güler yüzlü ve sıcakkanlı personelleri, hijyenik ve konforlu odaları, lezzetli yemekleri ile rahat bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara çıkışlı Karadeniz turları 'nda son olarak Samsun Bandırma vapuru, Onur Anıtı ve Amasya şehir içi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz ve turumuzu tamamlıyoruz. Ankara Çıkışlı Karadeniz Turlarında buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz. 0850 308 57 68 no’lu Binhan Tur müşteri hizmetleri hattı ile iletişime geçerek 2023 Karadeniz turları hakkında genel bilgileri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilir, Binhan Tur whatsapp şirket hattı üzerinden kayıt işlemleriniz için yardım alabilirsiniz.


KATEGORİLER