Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün


Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün gezisinde doğa eliyle meydana gelen coğrafyaların en güzellerinden biri olan Kapadokya, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesindeki yerini, volkanik dağların püskürttüğü lavlarla ortaya çıkan peri bacaları ve vadilerinin yapısı ile koruyan bir bölge. Kapadokya turu gezisinde görebileceğiniz bu doğa muhteşemleri, Asurlar’dan Hititler’e, Roma ve Bizans’tan günümüz insanına bırakılan mirasların eseri. Doğanın ortaya çıkışıyla başlayıp insan dokunuşuyla yaratılan peri bacalarındaki mağara evler, Kapadokya turu ziyaretçileri için şık, orijinal ve lüks otel odalarına dönüşüyor.

Görkemli vadiler ile uçan balonların sergisi arasında seyir tercihi yapmak ise epeyce zor. Yıl içinde dinlenmek, eğlenmek ve çeşitli faaliyetlere katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler, Kapadokya turu ile sanata, yerel lezzetlere spor ve eğlenceye doyuyor. Yeraltı şehirleri, güzel atların gözdesi yeryüzü ve güneşin en güzel doğduğu gökyüzü manzarası ile Kapadokya, Kayseri, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir’in çerçevelediği İç Anadolu Bölgesi’nde bulunuyor.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün 2

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün Gezi Rehberi

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün gezisinde kalacağınız gün sayısına göre içeriği değişen programda, Kapadokya balon turu Kapadokya turu kapsamındaki en meşhur alternatiflerinden. Bu günler içinde tarihi geziler, doğa yürüyüşleri, atölye gezileri ve yöresel lezzet tadımları bulunuyor. Daha değişik bir konsept isteyenler için ise hızlı tren ile gidilebilen, Kapadokya ve Konya Lale Tarlaları gezisini bütünleştiren turlar yer alıyor.

Kapadokya turu, bölgenin mümkün olan her niteliğini görmek, yöreye özgü doğal manzaraları izlemek ve tarihi mekanları gezmek için düzenli bir içeriğe sahip. Özellikle Kapadokya’ya ilk kez gidecekler için ideal bir rehberlik sağlayan Kapadokya turu bölgeyi tanımaya olanak sunuyor. Bir geziden bekleyebileceğiniz en sıra dışı tecrübeleri bir arada sağlayan Kapadokya, spor, eğlence, heyecan ve gastronomi meraklıları için tasarlanmış bir hediye paketi niteliğinde.

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün 3

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün 4

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün Gezisine Neden Katılmalısınız?

Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün gezisinde hem gözlerinize, hem damak zevkinize, hem hayal gücünüze hitap eden Kapadokya turu, çevre gezilerini, gün doğumu seyrini sıra dışı araçlarla yapmanıza imkan sunuyor. Dilerseniz bölgeyi, kiralayabileceğiniz ATV araçları veya deve gezileri ile keşfedebilirsiniz. Bu turlar çoğunlukla hava şartlarına bağlı olarak yapılıyor. Tırmanış, doğa sporları ve balon turu yapmak isteyenler için mevsim koşulları önemli. Rüzgârlı ve yağışlı havalarda balonlar için uçuş onay çıkmayabiliyor. Özellikle balon turu yapmak istiyorsanız yaz ve bahar ayları Kapadokya turu için uygun. Doğa yürüyüşleri ve akşam gezileri için yanınızda uygun kıyafetler getirmeniz öneriliyor. Gündüz ise rahat ayakkabılar, güneş koruyucu ve küçük bir sırt çantası ile gezinizin konforunu çoğaltabilirsiniz. Kapadokya turu sırasında verilen küçük molalarda alışveriş yapabileceğiniz duraklar da yer alıyor.


KATEGORİLER