İstanbul Turları Ankara Çıkışlı


İstanbul Turları Ankara Çıkışlı

İstanbul turları Ankara çıkışlı turları sayesinde binlerce yıllık kültürümüzün beşiği ‘’sultanların’’ şehri İstanbul’u doyasıya gezmeye ve Osmanlı ruhunu deneyimlemeye hazır mısınız?  Ankara çıkışlı gezinizde İstanbul’un her yerini görüp deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz. İstanbul’da ki tarihi yerlere merakı olan kişiler için bu turlar çok büyük bir şans ve deneyim olacaktır.

İstanbul Turları Ankara Çıkışlıda Nereler Gezilir?

İstanbul turları Ankara çıkışlı tur aracılığıyla İstanbul’un eşsiz güzellikleriyle tanışma imkanı bulacaksınız. Lezzetiyle meşhur sokak satıcıları, turist yoğunluğu ve gizemli havası ile Sultanahmet Meydanı sizi bambaşka boyutlara taşıyacaktır. Sultanahmet Meydanı’ndaki mimari yapısı ve göz alıcılığıyla Alman Çeşmesi mutlaka dikkatinizi çekecektir. Almanya’da yapılıp 1901 senesinde şu anki yerine monte edilmiş olan bu çeşme Alman imparatoru II. Wilhelm'in İstanbul’a hediyedir. Sultanahmet Meydanı’nda önünüze çıkacak diğer tarihî yapılardan birisi de Dikilitaş’tır. İstanbul’un en eski tarihî eserlerinden biri olma niteliğini barındıran Dikilitaş Mısır hükümdarı tarafından kazandığı bir savaş sonrasında İstanbul’a diktirmiştir. Meydanda Yılanlı Sütun’u da inceleme şansı bulursunuz.


Sultanahmet Meydanı’nda tanık olacağınız tarihi yapılardan en önemlileri de Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii olacaktır. Sultanahmet Camii’nin huzur veren havası, yapısı ve çinileri sizi çok etkileyecektir. Ayasofya Camii’nin ise farklı mimari yapısı ve Bizans dönemini yansıtan figürleri size başka bir zamandaymış gibi hissettirecektir. Sultanahmet Meydanı zamanınız kısıtlıysa eğer günübirlik turlar şeklinde de doyasıya gezip görebileceğiniz yerler kapsamında da yer almaktadır. İstanbul’u tam anlamıyla özümseyebilmenin bir başka yolu da tabii ki Boğaz Turu’dur. Boğaz turumuzda pek çok şahane yalıyı ve İstanbul’un meşhur köprülerini yakından görme imkanına sahip olacaksınız. Bu tur sayesinde güzel anılar biriktirme imkanı bulacaksınız.

İstanbul Turları Ankara Çıkışlı Neden Tercih Edilmeli?

İstanbul turları Ankara çıkışlı gezi sayesinde yoğun iş hayatından sıkılanlar biraz da olsa değişik mekânlar arayanlar için İstanbul turları Ankara çıkışlı kapsamında da harika bir tatil seçeneği olabilir. İstanbul’un mistik havasını solurken bir yandan eğlenmek harika İstanbul manzaralarına şahit olmak isterseniz bu tur fırsatlarından yararlanıp İstanbul turlarına katılmanızı tavsiye ederiz.


KATEGORİLER