Gap Turları 2024 Erken Rezervasyon


GAP Turu

GAP Turu, Mezopotamya'nın kadim kültürüne ilgi duyanların kaçırmaması gereken bir etkinlik. 5 gün boyunca Güneydoğu Anadolu’da bulunduğunuz süreçte, sanki başka bir diyara adım atmışcasına, daha önce Türkiye’de olduğunu bile bilmediğiniz saklı tarihi hazinelerle buluşacağız. Ziyaret edeceğimiz GAP bölgesi içerisinde tarihin sıfır noktası olan Göbeklitepe de dâhil olmak üzere dünyada medeniyetin ilk ayak izlerini gözlemleyebilirsiniz. Bu tarihi bölge, yerleşik hayatın ilk kalıntılarını ve ilk medeniyetlerin yaşam alanlarını barındırıyor. Antik uygarlıklar diyarı olan Güneydoğu Anadolu, sırasıyla Babil, Asur, Akad, Elam uygarlıklarının kalıntılarını taşıyor. Arkeolojik çalışmalar için eşsiz bir bölge olan Mezopotamya bölgesinde Hristiyanlığa, Museviliğe ve Müslümanlığa dair birçok eser de bulunuyor. Özellikle Mardin’in Midyat bölgesi gibi farklı dinlerin mensuplarının bir arada yaşamaya devam ettiği bölgeleri, GAP Turu’nda ziyaret etme imkânı bulabilirsiniz. Helenistik dönemde Yunan kültürüne ait eserleri, sonrasında Persler, Araplar ve Türkler’in bölgedeki kültürel etkilerini, GAP Turu’nda birebir yaşayacaksınız. Kısacası bölgede tarihin ilklerine tanıklık etmiş toprakların, peygamber hikâyelerinin, ticari yolların oluşturduğu eşsiz kültürün günümüzde halen nasıl yaşadığına şahitlik edeceksiniz. Bu verimli topraklar için, Ankara çıkışlı GAP Turu sizin için bir fırsat.


Binhan Tur GAP Turu, eşsiz bölgelerini gezerken Güneydoğu Anadolu’nun zengin kültürünü birebir yaşadığınız bir 5 gün geçireceksiniz. Bu gezi sırasında bölgenin yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Özellikle Antep mutfağı, akılalmaz farklı seçenekleriyle hem gözünüzü hem karnınızı doyuracak. Konaklayacağımız otellerde bulunan mutfaklar özenle hazırlanmış Güneydoğu Anadolu yemekleriyle sizleri bekliyor. Adana’dan Şanlıurfa’ya Mardin’den Batman’a her yörenin kendine özgü yemek kültürü, farklı halkların yöresel lezzetlerini denemenize fırsat tanıyor. Her yemeği yerinde yiyip, tarihi çarşıları gezerken yöresel ürünleri satın alabilirsiniz. GAP Turu, Güneydoğu Anadolu tatlarının zengin bölgelerinden ve tarihi çarşılarından oluşan duraklarıyla sizleri şaşırtacak. Yöreye özgü baharatlar, et ürünleri, kurutulmuş ürünler, mutfaklarınıza konuk olabilir. Aynı zamanda Midyat’ın Telkari kültürünü sizlere sunmak için Telkari atölyesine katılacak ve Şanlıurfa’da sıra gecesine katılacağız. Tüm bu detayları öğrenmek için GAP Turu paketimizi inceleyebilirsiniz. Aynı ülkede olup da birkaç kilometre uzaklaştığınızda, kültürün nasıl başkalaştığını gözlemleyeceksiniz.

GAP Turu Avantajları

GAP Turu, yaz aylarında yapacağınız herhangi bir deniz kenarı tatile göre, kültür turizmi sevenler için inanılmaz bir fırsattır. Hem daha önce görmediğiniz Güneydoğu Anadolu illerini güvenle gezebilir, Anadolu tarihine dair kadim bilgilere profesyonel rehberlerimiz sayesinde erişebilirsiniz. Hep erteleyip durduğunuz o Güneydoğu gezisine nihayet çıkabilir ve kültürel donanımınızı arttırabilirsiniz. Binhan Tur GAP Turu, hayatınızda bir dönüm noktası olabilir. Hiç görmediğiniz yerler görerek kendinizi geliştirecek ve Batı’da deneyimleyemeyeceğiniz türden mutfakları yerinde keşfedebileceksiniz. Özellikle Gaziantep ve Şanlıurfa seyahatleriniz sırasında yöresel ürünler satın alabilir ve geri döndüğünüzde sevdiklerinize güzel sürprizler yapabilirsiniz. Seyahat çantanızda mutlaka bunun için bir yer ayırın! GAP Turu avantajları olarak 5 günde görebileceğiniz her yeri sizler için doğru planlama ile doğru rotalara yerleştirdik. Bunun için uzman ekibimizi ve deneyimlerimizi kullandık. Sınırsız konforunuz için daha önce anlaşma sağladığımız oteller ile doyasıya dinlenebilirsiniz. Halfeti Tekne Turu, Nemrut Dağı Tırmanışı ve Urfa Sıra Gecesi gibi, Güneydoğu’dan başka yerde göremeyeceğiniz özel etkinlikleri sizler için programa dâhil ettik, dilerseniz çok az bir ek ücret ödeyerek bu etkinliklerden de faydalanabilirsiniz. Bunlar dışında gideceğimiz tüm müzelerde ve örenyerlerinde profesyonel rehberlerimiz tarihi konularda soracağınız tüm sorulara yanıt verecek ve kültürel olarak alabileceğiniz maksimum verimi almanızı sağlayacaklardır.

GAP’ta Gezilecek Yerler

1.Gün

Ankara çıkışlı tur yolculuğunda Ankara’da uğrayacağımız duraklar aşağıdaki gibidir:

23:30’da Kızılay Atatürk Bulvarı, Gama İş Merkezi önünden ilk yolcularımızı alıyoruz, daha sonrasında Ankamall’e uğrayarak geri kalan yolcularımızı almaya başlıyor ve sırasıyla Konya Yolu üzerinde Ufuk Hastanesi, Taurus AVM, Dikmen Kavşağı ve Gölbaşı Shell Benzinlik önünden tüm yolcularımızı alarak, konforlu otobüs yolculuğumuz işe gece boyunca Adana’ya doğru devam ediyoruz.

2.gün

İkinci gün rotamız Adana’ya sabah saatlerinde varıyor ve ilk kahvaltı sonrasında Seyhan Nehri, Tarihi Taş Köprü, Adana Sabahcı Merkez Camii ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında Adıyaman’a doğru devam eden yolculuğumuz sonucunda ilk durağımız Adıyaman Karakuş Tümülüsü’dür. Cendere Çayı üzerine inşaa edilmiş 18 asırlık Cendere Köprüsü’nden sonra GAP Turu bünyesinde ek ödeme yaparak Yunan ve Pers kültürlerinin havasını alacağınız Nemrut Dağı tırmanışı ile rehberlerimizin profesyonel anlatımıyla günü batırarak, size özel tercih edilmiş otelimize doğru konaklamaya geçiyoruz. Tırmanış planının gün batımına yetişmemesi durumunda, program gündoğumu şeklinde dönüştürülebilir.

3.Gün

Üçüncü gün rotamızda Diyarbakır üçüncü durağımız. Yol üzerinde Doğu’nun boğaz köprüsü ünvanına sahip Nissibi Köprüsünü ziyaret ediyor ve ardından Diyarbakır’a ulaşıp Ulu Cami’yi inceliyoruz. Sonra sırasıyla Diyarbakır içerisinde Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır’ın meşhur surları olan Keçi Burcu, Urfa Kapı ve Mardin Kapı’da fotoğraf molaları vererek On Gözlü Köprü’ye varıyor, Diyarbakır’da en son tarihi Hevsel Bahçeleri’ni ziyaret edip Batman’a doğru yola çıkıyoruz. Batman Hasankeyf’te eski yerleşim yerlerini, Hasankeyf Kalesi’ni ve gizli su tünelini göreceğiz. Bundan sonrasında kadim şehir Midyat’a doğru yolumuz devam edecek ve Telkâri sanatını yakından incelemek için Telkarî atölyesinde daha sonra ise meşhur Midyat Konuk Evi’nde günü sonlandıracağız.

4.Gün

Binhan Tur ile GAP Turu’nun 4. günü Eski Mardin evleri içerisinde sırasında Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Mardin Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Sokulbar, Bakırcılar Çarşısı gibi önemli yerleri görecek, rehber eşliğinde her birinin tarihi ile ilgili bilgi alacağız. Sonrasında ise Mardin Ulu Camii ve Şehidiye Camii’ni görüp Eski Ermeni Konağı olan Şahtana Konağı’nı ziyaret edeceğiz. Kısa bir moladan sonra çarşıda alışverişinizi yapıp yöresel ürünleri inceleyebilirsiniz. Günün geri kalan yarısını geçirmek için Şanlıurfa’ya devam edeceğiz.

Şanlıurfa’da tarihin sıfır noktası sayılan Göbeklitepe müzesini ziyaret edecek ve Unesco Dünya Kültür Miras Listesine alınmış bu alanı rehberimiz eşliğinde keşfedeceğiz. Sonrasında ise “Peygamberler Şehri” ünvanının hakkını veren Balıklı Göl’de vakit geçireceğiz. Alışverişlerinizi yapmanız için Aynzeliha Gölü ziyareti sonrasında Bakırcılar Çarşısı, Bedesten gibi alanlarda serbest zaman tanıyacağız. Dilerseniz Sıra Gecesi Organizasyonu için kişi başı 250 TL fark ödeyerek kayde değer bir Urfa akşamı yaşayabilirsiniz.

5.Gün

Harran’ın ilgi çeken ve koruma altına alınmış mimarisi olan Kubbeli Evleri ve İlk İslam Üniversitesi’ni görmek üzere yola çıkacağımız 5.gün sabahında, Harran Höyüğü, Kale ve Kervansaray’ı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız ise Halfeti’dir. Halfeti’de tekne turu yapıp, Fırat Nehri’nin tadını çıkaracak, sular altında kalan Kral Kızı Mağarası, Rumkale ve Bilesur Savaşan Köyü’ne uğrayacağız. Günün geri kalanını Gaziantep’te geçirmek üzere yola çıkacağız.

Mozaikleri ile ünlü Zeugma Kenti’ni ve Zeugma Müzesi’nin büyülü Yunan Mitolojisi atmosferini yaşayıp, Gaziantep Kalesi’ne devam edeceğiz. Piresefa Hazretleri ve Hz. Yuşa Peygamber türbelerini ziyaret ettikten sonra birbiri ardına sıralanan tarihi çarşılarda Antep’in yöresel ürünlerini ve çarşı kültürünü gözlemliyor, Muazzam baharatların ve ilginizi çekecek yöresel el işi ürünlerini mutlaka görmelisiniz. Günü Ahi Evran Heykeli’nde bitirip Tahmis Kahvesi’nde menengiç kahvesini içerek Mezopotamya turumuzu sonlandırıyoruz.

GAP Turu Fiyatı

GAP Turu fiyatı kişi başı uygulanır ve içerisine akşam yemekleri ve sabah kahvaltıları, aynı zamanda sizin için özel seçilmiş otellerde konaklama dâhildir. Web sitemiz üzerinden rezervasyon yaparak veya whatsapp üzerinden Binhan Tur’a ulaşarak Mezopotamya'nın eşsiz tarihine yapacağımız bu yolculuk için %40 ön ödeme yaparak, ücretin geri kalanını araçta ödeme imkânına sahip olabilirsiniz. Ya da tamamını online olarak ödeyebilir, servis gününde bizlerle beraber yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz ofisimize gelerek kredi kartı veya nakit olarak ödeme gerçekleştirmeniz mümkündür. GAP Turu fiyatı için ek ödeme yaparak Nemrut Dağı tırmanışı için kayıt olabilir ve tarihi Nemrut Dağı’nın zirvesinde bir gün batımı keyfi yaşayabilir, Şanlıurfa’nın tadını Sıra Gecesi organizasyonunda çıkarabilirsiniz. Ayrıca Halfeti’de ek ücret ödeyerek batık şehir Halfeti’nin saklı hazinelerine Fırat Nehri’nin üzerinden bir bakış için tekne turuna katılabilirsiniz. Binhan Tur’un özenle seçilmiş ve deneyimlerine dayanarak oluşturduğu, profesyonel tur rehberleri ve yönlendirmeleri ile yapacağımız gezimizde fiyat içerisinde dâhil olan hizmetler, 3 gece otel konaklaması, ilki restoranda kalan kahvaltılar otelde olmak üzere 4 sabah kahvaltısı, 2 gün set menü ve akşam yemeği menüsü olarak özel yöresel yemekler tercih edebileceğiniz açık büfe akşam yemeği, lüks araçlar ile şehir içi ve şehirlerarası ulaşım, program dâhilindeki geziler, profesyonel rehberlik hizmeti,yol güvencesi ve zorunlu seyahat sigortasıdır.

Bu hizmetleri ayrı ayrı almanız durumunda oldukça yüklü bir yatırım olabilecek GAP turunu bir servet ödemenize gerek kalmadan siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. 5 yıldızlı otellerde her zaman yapabileceğiniz bir haftalık tatil yerine kültür turizmi sevenler için inanılmaz bir fırsat olan Binhan Tur GAP Turu, Güneydoğu Anadolu’yu keşfetmeniz adına inanılmaz bir fırsat. Bunlar dışında yalnızca kişisel harcamalarınız ve müze girişleriniz için ayrı bir bütçe ayırarak muhteşem ve dolu dolu bir 5 günü sizler için hazırladık. Profesyonel ekibimiz sağlığınız ve sorunsuz gezi deneyiminiz için sizleri bekliyor. Kontenjanlarla sınırlı olan GAP Turu için hemen Binhan Tur’a başvuru sağlayabilir, günü geldiğinde arkanıza yaslanıp Mezopotamya Turu’nun tadını çıkarabilirsiniz.

GAP Turu Katılım

GAP Turu’na katılım sağlamak için yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Tüm işlemleri online olarak gerçekleştirip seyahat günü geldiğinde, bahar aylarında, Güneydoğu’nun en güzel döneminde, Güneydoğu’nun güzelliklerini hep birlikte göreceğiz. Bunun için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık ve sizinle aynı heyecanı biz de bu yolculuk için duyuyoruz.Binhan Tur’un deneyimlerini ortaya koyarak ve profesyonel bir rehber ekibi oluşturarak sizler için hazırladığı GAP turu için yanınızda mutlaka bulunması gerekenler ile ilgili tavsiyelerimiz şunlar: Güneşten ve yağmurdan korunmak için şemsiye, telefonlarınızı ve elektronik cihazlarınızı şarj edebilmeniz için şarj aletinizi mutlaka yanınıza alın. Rahat bir yürüyüş ayakkabısı edinin, özellikle Nemrut yürüyüşümüzde ihtiyacınız olabilir. Powerbank’inizi uzun yolculuklar için yanınıza alın. Bir ağrı kesici, güzel manzaraları yakalamanız için fotoğraf makinesi veya telefon kameranız, yedek kıyafetleriniz, güneşli günler için güneş gözlüğünüz, sırt çantanız, şapka ve kişisel diğer eşyalarınız mutlaka yanınızda olsun. Bunlar dışında ulaşım sağladığımız her yerde ihtiyaçlarınız temin edebilirsiniz. 5 günlük Ankara çıkışlı GAP Turu için yaş sınırımız yoktur, çocuklarınızla beraber katılabilmeniz mümkündür.


Tur boyunca sizin için özel seyahat edebileceğiniz serbest zamanlar belirledik ve bu serbest zamanlarda yöresel ürün alışverişlerinizi yapabilir, kişisel ziyaretlerde bulunabilirsiniz. Çarşıların içerisinde kaybolmaya ve yörenin kendine özgü ürünleri arasında alışveriş yapmaya doyamayacaksınız. Tüm bunların yanı sıra özel tur rehberlerimiz sayesinde gideceğiniz bölgelerdeki tarihi dokuları teker teker detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabileceksiniz. Bu yüzden yanınıza not defterinizi veya kayıt cihazınızı hazır etmeyi ihmâl etmeyin. Sınırsız fotoğraf çekebilirsiniz ve bunun için de sizlere özel zamanlar tanıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Binhan Tur ile sıradışı bir tatil imkânı için dilerseniz ofisimize uğrayıp rezervasyon oluşturabilir ve kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bunun dışında online olarak %40 ödeme sağlayıp rezervasyon oluşturabilir, kalan ödemenizi tur sırasında gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz tüm ödemenizi yaparak seyahat günü geldiğinde arkanıza yaslanıp yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Sağlığınıza en az biz de sizin kadar önem veriyoruz. Bu yüzden tur boyunca seyahat sigortanız yapılmaktadır. Bu sayede güvenle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşarsınız.


KATEGORİLER