Ege Turu


Ege Turu

06.01.2023

Ege Turlarına değinmeden önce ilk başta Ege Bölgesini tanıyalım sizlerle.. Ege Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. İsmini ise Ege Denizi’nden almaktadır. Ege Bölgesi Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip bölgesidir. Ege, Akdeniz İklimi’ne sahiptir.

Ege’nin en büyük şehri olan İzmir bölge ile özdeşleşmiştir. Ege’de tarihi mekanlar çoktur; örneğin Ankara Çıkışlı Ege Turlarımızda da ziyaret ettiğimiz Efes Antik gibi bir çok tarihi mekan bulunmaktadır.

Binhan Tur, Ankara ve Konya çıkışlı olarak 2023 sezonunda her hafta 1 Gece 2 Gün Ege Turu, 2 Gece 3 Gün Ege Turu, Butik Ege Turu ve Büyük Ege Turu düzenlemektedir.

Ege Turlarında İzmir ve çevre illerde ziyaret ve geziler düzenlenmektedir. Balıkesir ziyaretleri ile başlayan Ege turlarında daha sonrasında İzmir ve Aydın’a geçilmektedir.

Ege turları belirtilen tur tarihlerinden 1 gün önce Ankara’dan gece saatlerinde çıkış yapmaktadır. Gece yolculuğunun ardından sabah erken saatlerde Ege Bölgesi’ne varılarak Ege Turuna başlanmaktadır.


2 Gece 3 Gün Ege Turu

2 Gece 3 Gün Ege Turu şeklinde düzenlenen programda gece yolculuğunun ardından Balıkesir’e varılarak Cunda Adası ile Ege Turu’na başlanmaktadır. Gece yolculuğunun verebileceği yorgunluk Cunda Adası’na masmavi bir eşliğinde adeta unutulmaktadır.

Dileyen katılımcılar 2 Gece 3 Gün şeklinde düzenlenen Ege Turu’nun ilk gününde Cunda Marinasından teknelere binerek Tekne Turlarına katılabilirler. Ege’nin ruhunu hissettiren taş sokaklarda dolaşabilir, fotoğraf çekebilir ve müze olarak kullanılmakta olan Taksiyarhis Kilisesi’ni gezebilirsiniz. Cunda Adası’na veda ederek Ege turlarının dikkat çeken bir diğer noktası ve eşsiz manzarası ile Şeytan Sofrası’na geçeceğiz. Ege Turu rehberinin gerekli anlatımlarının ardından eşsiz manzaraya karşı çayınızı, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerinizin ardından ise Ege Turumuzun ilk günü Ayvalık Merkez gezilerimiz ile devam edecektir. Ege Turumuzun ilk gününde Ayvalık’ta öğle yemeklerinizi alabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken denizde de girelim’ dediğinizi duyar gibiyiz. Yaz aylarından havalarında müsait olması haline Ege Turumuzun ilk gününde Sarımsaklı Plajı’na denize girerek vakit geçirebilir, sahilde yürüyüş yapabilir, güneşlenebilirsiniz.Ege Turlarımızda İzmir şehir merkezinde otel konaklaması yapılmaktadır. Binhan Tur olarak Ege Turlarında öncelikli olarak çalıştığımız oteller; İzmir İsmira Hotel, İzmir Marla Hotel ve İzmir Karaca Hotel şeklindedir. Ege Turlarımızda öncelikli olarak hizmet aldığımız bu oteller meşhur Kordon Boyu’na yürüme mesafesindedir. Ege Turlarımızda otellerden yarım pansiyon şeklinde hizmet almaktayız. Akşam yemekleri set menü şeklinde, sabah kahvaltıları ise açık büfe şeklinde olup Ankara Çıkışlı Ege Turu fiyatlarına dahil olmaktadır.

Ege Turlarında otel konaklamaları tek kişilik oda (single room), iki kişilik oda (double room) ve üç kişilik oda (triple room) şeklinde yapılmaktadır. Ege ve İzmir denilince akla gelen iki semt – ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Alaçatı ve Çeşme’dir. Ankara Çıkışlı Ege Turlarının ikinci gününde bu iki önemli nokta gezilmektedir.

Ege Turu’nun ikinci gününde otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ege Turu tur aracına binerek hayat dolu sokakları ve rengarenk taş evleriyle ünlü olan Alaçatı’ya geçilmektedir. Ege Turu’nun Alaçatı gezileri Meşhur Alaçatı Pazarı’ndan geçilerek başlamaktadır. Hemen ardından dönemin en önemli buluşlarından olan ve Alaçatı’nın da sembolü haline gelmiş olan Alaçatı Değirmenleri’ni göreceksiniz.

Binhan Tur olarak Ege Turlarımızda bir klasik olarak grupça Alaçatı Değirmeni önünde Tur Grup fotoğrafı çekiyor ve gezilerimize devam ediyoruz. Ege turumuzun ikinci gününün ikinci etabında ise gezilerimiz Çeşme’de devam edecektir. Tur aracı ile Çeşme’ye geçilerek burada ilk olarak 1508 yılında 2. Bayezid döneminde inşa edilmiş olan Çeşme Kalesi ziyaret edilmektedir. Ege Turu rehberimizin anlatımlarının ardından Çeşme Kalesi gezilerimizi tamamlayarak Cezayirli Hasan Paşa heykelini görüyor, fotoğraflıyor ve rehberimizin anlatımlarının ardından serbest zamanımız başlıyor. Çeşme’de verilecek zamanda çevreyi bireysel olarak gezebilir, marina da çay-kahve keyfi yapabilirsiniz. Dilerseniz burada yüzerek te vakit geçirebilirsiniz.

Saat 16.00 civarında Ege Turu Rehberimizin belirlediği saatte tekrardan Tur aracımızda buluşarak İzmir şehir merkezine geçiyoruz. İzmir şehir merkezinde gezilerimize Konak Saat Kulesi ile başlıyoruz. Burada Ege Turu rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından serbest zaman veriyoruz.

Ankara Çıkışlı Ege Turu

Ankara Çıkışlı Ege Turu 'muzun ikinci gününü tamamlayarak otelimize geçiyoruz. 2 Gece 3 Gün Ege Turlarının son gününde ise sizlere beraber tarihe yolculuk yapacağız. Tarihi M.Ö 6000 yıllarında dayanan Efes Antik Kenti’ni Ege Turu Rehberimiz ile keşfedeceksiniz.

Efes Antik Kenti; Roma, Yunan ve Türklere ait bir antik kent olmuştur. Efes Antik Kenti İzmir ilinin Selçuk ilçesinde bulunmaktadır. Turumuzun bu gününde Ege Turu rehberimizin sizleri yönlendireceği restoranda öğle yemeklerinizi keyifle yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Ege Turunun son gününde Efes Antik Kenti gezilerini tamamlayarak yönümüzü 2012 Kıyamet Seneryolarında adını çokça duyduğumuz Şirince’ye çeviriyoruz. Şirince Köyü meyve şaraplarıyla ünlü bir noktadır.

Şirince Köyü’nde kumda kahve içebilir, Mürver Şurubu deneyebilir, St. John Baptist Kilisesi’ne gidebilir, Hodri Meydan Kulesi’ni fotoğraflayabilir, şarap tadımı ve alışverişi yapabilirsiniz.

Ege Turumuzda Şirince gezilerimizin ardından Ankara’ya geri dönüş yolculuğuna geçmeden önce Kuşadası’na gidiyoruz. Kuşadası’nda şehir turu atıyor, bölgeyi fotoğraflıyor ve Kuşadası Sahile geçerek denizde yüzüyoruz. Ankara Çıkışlı Ege Turlarında buluşmak üzere…


KATEGORİLER