Doğu Ekspresi Turu


Doğu Ekspresi Turu

07.12.2022

Doğu ekspresi turu

Doğu ekspresi turu son zamanlarda yükselen popüleritesini ve turizm alanınla yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Misafirlerine benzersiz bir deneyim sunan doğu ekspresi Anadolu’nun güzelliklerini gözler önüne seriyor. Kendinizi masal kahramanı gibi hissedeceğiniz bu deneyim size çok iyi gelecek. Doğu ekspresi turu ile muhteşem yol manzaraları yaşayacak ve yeni dostlar edineceksiniz. Sizde binhan tur ile doğu ekspresi turu yapabilir ve kendinizi bu masalsı yolculuğa bırakabilirsiniz. Peki doğu ekspresi turu nasıl yapılır?Doğu ekspresi turu nasıl yapılır?

Firmamızdan alınan doğu ekspresi turu içeriğinde bir tren yolculuğu bir de uçak yolculuğu bulunmaktadır. Gidiş ya da dönüş ikisinden birini tren diğerini ise uçak ile tamamladığınız yolculuk ve vardığınız yerler size yepyeni bir deneyim kazandıracak. İki opsiyonu bulunan doğu ekspresi turu yolculuğu şu şekildedir; turistik doğu ekspresi turu uçak gidiş tren dönüş, turistik doğu ekspresi turu tren gidiş uçak dönüş.

Doğu ekspresi turu içerisinde yapılmış olan programa uygun olarak bölgenin gezilmesi ve konaklama da tur paketi içinde verilecek olan hizmetlerdendir. Ülkemizin en uzun tren hatlarından biri olan doğu ekspresi treninde, farklı vagon tipleri mevcut. Bintan tur doğu ekspresi turu ile bu yolculuğu yaşamak isterseniz yataklı vagonda iki gece geçireceksiniz ve bu yeni deneyim size iyi gelecek.


Doğu ekspresi turu yolculuk treni özellikleri nelerdir?

Doğu ekspresi turu gidiş ya da dönüş iki yolculuktan biri uçakla sağlanır. Tren yolculuğunun yapılacağı trenler ise tam olarak bu uzun tren yolculuğu için dizayn edilmiştir. Trenin başlıca özellikleri;


  • Doğu ekspresi turu yapacağınız tren oldukça konforludur
  • Vagonlarda yer alan koltuklar 2 ya da 4 kişiliktir da yatak olabilir
  • Camları perde ile kapatılabilir
  • Vagonda bulunan odanın kapasını kilitlenebilir
  • Her odada ısıtma ve soğutma vardır
  • Örtülü kuşet ve yataklı vagonda kalacak misafirler için yastık kılıfı, çarşaf ve battaniye verilir
  • Tren içinde rahat hareket edilebilir alan vardır, vagonların arasında gezinerek en güzel manzara izleme noktasını keşfedebilirsiniz
  • Yemekli vagonda çay, kahve içebilir, sosyalleşebilir, restoran kısmında kahvaltı edebilirisiniz
  • Vagonlarda ortak tuvalet, priz ve lavabolar da mevcuttur.