Balkan Turları


Balkan Turları

02.03.2023

BALKAN TURLARI

Balkan turları ülkemizde çok fazla merak edilen ve tercih edilen turlardan biri olmaktadır. Balkanlar muhteşem atmosferi ile ilgi çekici tarihi ve doğasıyla adeta büyüleyen bölgedir. Medeniyetlerin, kültürlerin ve inançların, buluşma noktasında balkanların kalbine yolculuk yaparak bu dinamik bölgede seyahat ederken eğlenceli ve tatmin edici bir deneyim yaşayabileceksiniz. Tarih ve medeniyetlerin buluşma noktası olan balkanlarda birçok duyguyu tadabileceksiniz. Balkan turlarına değinmeden önce ilk başta bu bölgeyi tanıyalım sizlerle…

Balkanlar Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir. Bölge adını Bulgaristan’ı ikiye bölen ağaçlarla kaplı dağlar silsilesinden almıştır. Binhan tur balkan turlarını Ankara Çıkışlı Vizesiz Büyük Balkan 6 Ülke Turu, Vizesiz Büyük Balkan Turu ve Vizesiz Balkan Üçlüsü Turu olarak düzenlemektedir. Balkan turları avantajlarının en önemlisi ülkelerinin büyük çoğunluğunun Türkiye’ye vize uygulamıyor oluşudur. Bundan dolayı çok fazla rağbet gören turlar arasındadır. Sadece pasaport ile balkan ülkelerine giriş yapılabilmektedir.

Balkan turlarını detaylı inceleyecek olursak toplamda 7 gece 8 gün 6 ülkeye düzenlenecek olan gezi ile balkanların keyfini çıkarabileceksiniz. Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Karadağ ile 6 ülke, Tiran, Elbasan, Ohrid, Sveti Naum, Struga, Resne Bitola(Manastır) Matka, Üsküp, Prizren, Priştina, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Blagaj, Trebinje, Herceg Novi, Kotor, Budva, Petrovac, Bar, İşkodra, Tiran olarak 24 şehir görebileceksiniz. Yöresel restoranlarda Makedon gecesine katılarak yöresel eğlenceyi tadabilecek ve meşhur Boşnak köftesinin tadına bakabileceksiniz. Binhan Turla Balkan turlarında her şey dâhil hizmet almaktasınız.

İstanbul – Tiran – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri, Ulaşım Hizmetleri, bölgeyi tanıyabilmeniz ve bilgilendirilebilmeniz için profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya Çevresi, 1 Gece İşkodra ile toplam 7 Gece Kahvaltı Dâhil Konaklama, 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra otellerinde alınan 5 akşam yemeği, Yöresel Restoran’da Makedon Gecesi, Yöresel Restoran’da Boşnak Köftesi, Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje Kotor, Budva, İşkodra, Tiran Panoramik şehir turları, Kosova Geçiş Ücreti, Sveti Naum Turu, Matka Kanyonu Turu, Blagaj Tekkesi Turu, Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri, Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri, Şehir Vergileri, Gümrük Vergileri, Programda belirtilen panoramik şehir turları, Havalimanı vergileri ve servis bedellerinden ücrete dahil şekilde yararlanabilmektesiniz.

Balkanlar’ın dünyanın en özel coğrafyalarından biri olduğundan bahsetmiştik. Aynı zamanda Balkanlarda bölgeye özgü lezzetleri de tadabileceksiniz. Balkanlar’da gezilecek yerlerden bahsedecek olursak, ilk olarak Arnavutluk muhteşem güneşli havası ve plajlarıyla, tarihi dokunuşlarıyla büyüleyici bir balkan ülkesidir. Filmlere ve dizilere ev sahipliği yapan Makedonya ise tarihi ve muhteşem manzaraları sizleri etkisi altına alacaktır.

Yöresel restoranlarda yapılan Makedon gecesi eğlencesi ise sizleri bölgeyle iç içe hissettirecektir. Ülkede bulunan Ohri şehrinin Ohri gölü mutlaka görülmeye değer yerler arasındadır. Balkanlar'ın tamamındaki bir kültür karışımının en iyi örneği Bosna Hersek’tir. Mostar ve Saraybosna gibi güzel ve renkli şehirleriyle bu karışımı en iyi şekilde görebileceksiniz. Karadağ ise doğa severler için Tara nehri kanyonunda rafting heyecanı yaşatabilecek, antik şehir surlarını keşfedecek ve bozulmamış doğal manzaraları ile bölgeye hayran bırakacaktır. Sırbistan ise tarihi yerleri, kültürel çeşitliliği ve eğlenceli müziklerle dolu canlı sokaklarıyla geniş ve güzel bir ülkedir.

Balkanların bir başka ülkesi Kosova ise tarih boyunca pek çok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmıştır. Kosova sokaklarında ise bu dokunuşlara şahit olabileceksiniz. Balkanlar geniş bir tarihe ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Kaçırılmayacak manzaralara ev sahipliği yapan bu bölgeyi görebilmek için Binhan tur balkan turlarına katılabilirsiniz. Balkan turları ile hem nostaljik bir gezi yapabilir hem de Balkanların keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Alanında uzman tur rehberleri, misafir memnuniyeti odaklı acente görevlileri ve kaliteli otel konaklaması seçenekleri ile Balkan Turlarımıza siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

0850 308 57 68 no’lu Binhan Tur müşteri hizmetleri hattı ile iletişime geçerek Balkan turları hakkında genel bilgileri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilir, Binhan Tur whatsapp şirket hattı üzerinden kayıt işlemleriniz için yardım alabilirsiniz.


KATEGORİLER