Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Kayak Turu


Günübirlik olarak kışın keyfini çıkarmak isteyen misafirlerimiz ile Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Kayak Turu’muzda buluşuyoruz. 

Ankara’ya sadece 2 saat 45 dakika mesafede bulunan Ilgaz, 1929 yılında Çankırı’ya bağlanarak Çankırı’nın ilçesi olmuştur. Bugün ki adını Ilgaz Dağları’ndan almıştır. 

Ankara’nın kasvetli havasından uzaklaşarak; doğanın ve karın keyfini çıkarmak için her hafta Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Kayak Turumuza katılabilirsiniz. 

Hafta İçi ve Hafta Sonu Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Kayak Turu’muza katılarak Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

‘Kayak yapmak istiyorum lakin ekipmanım yok’ diyorsanız endişelenmeyin. Ilgaz Turu rehberlerimizin yönlendirmeleri ile bölgede ki kayak odalarından Kayak Ekipmanlarınızı kiralayarak Kayak Turumuzun zevkini ikiye katlayabilirsiniz. 

‘Kayak takımını kiralamadan eğlenemem diyorsanız’ yanılıyorsunuz. Bölgedeki işletmelerden kızak kiralayarak kızak keyfi yapabilir, teleferik ile zirveye çıkabilir ve tam da bu anda çocukluktan kulaklarımızı tırmalayan o nakaratı söyleyebilirsiniz ‘ Ilgaz Anadolu’nun Sen Yüce Bir Dağı’sın’

Yiyecek ve İçecek ihtiyaçlarınızı kayak merkezi içerisinde bulunan kafeteryada karşılayabilir, şömine başında ısınabilir ve sıcak bir çay eşliğinde hem kitap okuyabilir hem de Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz turumuz için bizlere olumlu yorumlarınızı iletebilirsiniz.

KATEGORİLER