Ankara Çıkışlı Gap Turu


Ankara çıkışlı gap turları

Ankara çıkışlı gap turu ile; Ankaradan hareket eden turumuza katılıp, gap bölgesinin en gözde turistik yerlerini ziyaret ederek, ev sahipliği yaptığı her uygarlıktan sakladığı izlerle karılaşmaya hazırlanın.
Ankara çıkışlı gap turu fiyatları

Gap turu; binlerce yıldır, tüm tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Güneydoğu Anadolu bölgesinin gezginlerle tanıştırılması, bölgenin tarımsal ve diğer özellikler açısından kalkındırılması için hazırlanan Gap projesinden adını alır. Ankara çıkışlı gap turu ile bölgenin turistik, tarihi ve doğal tüm değerleri ile tanışacaksınız. Bambaşka bir dünyadaymışsınız hissi veren gap turu, siz seyahat severlere unutamayacağınız bir deneyim sunacak. Binhan tur avantajları ile sizde Güneydoğu Anadolu ile tanışmak, Ankara çıkışlı gap turları katılmak istiyorsanız avantajlı fiyat ve konaklama günlerine göre değişen farklı gap turu seçeneklerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Gap turu hangi şehirleri kapsıyor?

Ankara çıkışlı gap turu ; Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan birçok inanışa, farklı medeniyet ve milletlere ev sahipliği yapan şehirlerin gezilmesi olarak özetlenebilir. Bölgenin doğal güzellikleri, bereketli topraklarından elde edilen ürünler ile yapılmış leziz yemekleri, kendine has mimarisi, tarihi güzellikleri her şehirde kendini gösteren başlıca özelliklerinden.

Tüm kültürün ve bölgenin tanınması hedefi ile hazırlanmış Gap turu içinde görülecek yerlerden bazıları; Adana, Taş Köprü, Sabancı Merkez Camii, Adıyaman, Kahta, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı, Diyarbakır, Ulu Camii, Diyarbakır Surları, Mardin Kapı, Hevsel Bahçeleri, Batman, Hasankeyf, Mardin, Midyat, Konuk Evi, Kasımiye Medresesi, Eski Mardin Sokakları, Bakırcılar Çarşısı, Ulu Camii, Şanlıurfa, Harran, Konik Kubbeli Evler, Göbeklitepe, Balıklı Göl, Sıra Gecesi, Birecik, Halfeti, Tekne Turu, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Antep Kalesi, Almacı Pazarı, Tahmis Kahvecisi ve daha bir çok önemli noktanın dahil edildiği ankara çıkışlı gap turu ile yukarı Mezopotamya’yı keşfediyoruz.Gap turu için en uygun mevsim hangisidir?

Ankara çıkışlı gap turu ile ziyaret edilecek olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilkilmsel özelliklerine bakılacak olursa en uygun mevsim ilkbahar ve sonbahar olduğunu düşünebiliriz. Her mevsimin kendine has güzellikleri yaşanan bölge de ziyaretçi olarak gidileceği için yaz aylarında sıcaklık aşırı arttığı günlere denk gelerek bazı olumsuzluklarla karşılaşmanız olası olabilir. Elbette bölge de kış, ilkbahar, yaz, sonbahar her mevsim farklı güzellikler sunuyor. iklimsel özellikler açısından bakıldığında ise bölge bahar aylarında daha rahat gezilebilir görünüyor. Sizin için binhan tur olarak her detayını planlayarak hazırladığımız Ankara çıkışlı gap turu ve diğer turlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçmeyi ve binhan tur avantajlı fiyatları ile gezmenin tadının başka olduğunu unutmayın.


KATEGORİLER