Ankara Çıkışlı Amasra Turu


Ankara Çıkışlı Amasra Turları

Ankara çıkışlı Amasra turu ile ilçenin pek çok tarihi yerlerinin ve müzelerinin gezilmesi mümkün. Bunun için daha uzun süreler gerekirken, yalnızca Amasra turu rezervasyonu ile ilçenin sokaklarında rahatlıkla gezilebiliyor ve yerel halk ile iletişime daha kolay geçiliyor. Aynı zamanda yöresel yiyecekleri de tatmak mümkün oluyor. Amasra’da gezilmesi gereken yerler arasında çarşılar, kaleler, plajlar ve müzeler başta geliyor.

Ankara Çıkışlı Amasra Turu


Ankara Çıkışlı Amasra Turu 2


Ankara Çıkışlı Amasra Turu 3

Ankara Çıkışlı Amasra Turu Nereler Gezilir?

Tarihi Çekiciler Çarşısı: Amasra hatırası olarak bir şeyler almak istediğiniz zaman kesinlikle uğramamanız gereken yerler arasında geliyor. Yöreye özgü el sanatlarının yapıldığı eşsiz ürünler bu çarşıda satılıyor. Tel kırma türleri, kanaviçe örtüler, el oyması ağaç işleri ve ahşap süs eşyaları gibi farklı ağaç işlemelerinin beraberinde el dokuma kumaşlarından yapılmış eşyalar da bulunuyor. Galla Pazarı: Amasra’daki kadınların kendi yetiştirdikleri fasulye, domates, salatalık, biber gibi taze sebze ve meyvelerin yanı sıra süt, tereyağı ve yoğurt gibi mahsuller de bu pazarda satılıyor. Bartın merkezinde yer alan Galla Pazarı yalnızca Salı ve Cuma günleri kuruluyor. Gürcüoluk Mağarası: Çakraz ve Kargacık Koyu yakınlarındaki mağara, Amasra’ya 15 km uzaklıkta bulunuyor. 20’den fazla odadan oluşan bu yer, ilginç sarkıt ve dikitlerle güzel bir görünüm sağlıyor. Amasra Müzesi: 1982 yılında faaliyete geçirilen müzede; Helenistik, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlı dönemlerine dair eserler sergileniyor. Ayrıca içerisinde 2 adet arkeolojik ve 2 adet etnografik teşhir salonu yer alıyor.

Amasra Kalesi: Roma döneminde yapılan kale, Sormagir ve Zindan kalesi adında iki esas kütleden meydana geliyor. Kalenin tepesinden ise Amasra’nın harika manzarası, doğası ve tarihi yapıları görülüyor. Cenoosuva Şatosu: Osmanlı Dönemi'nin ilk yıllarında Cenevizliler tarafından kullanılan ve Amasra Kalesi içinde yer alan Cenova Şatosu içerisinde Cenova ailelerine dair armalar bulunuyor. Fatih Camisi: Amasra’nın Fatih Sultan Mehmet tarafından fethi sırasında camiye çevrilen bu yapı, tarihi kokusu ile ziyaretçilerini bekliyor.

Ankara Çıkışlı Amasra Turu 4


Ankara Çıkışlı Amasra Turu 5


Ankara Çıkışlı Amasra Turu 6

Ankara Çıkışlı Amasra Turuna Neden Katılmalısın?

Ankara çıkışlı Amasra Turu 'nda harika bir hafta sonu, bol eğlence, bol oksijen ve deniz havası mevcut! Amasra küçük yapısı ve görkemli doğasıyla huzur bulup unutulamayacak fotoğraflar çektirdiğiniz gibi, Denizin tadını bolca çıkaracaksınız. Bu tur Ankara'ya en yakın minik deniz beldesi olan Amasra da deniz havasını alabilmeniz için düzenlenmiştir.


KATEGORİLER