Amasra Turu


Amasra Turu

13.12.2022

BİNHAN TUR ile Amasra turuna hazır mısınız?

Her hafta Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri Ankara Çıkışlı Günübirlik Amasra Turumuza siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

Amasra Turu Nedir?

Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın iline bağlı bir ilçe olan Amasra Ankara’ya yakınlığından dolayı yaz aylarında hem gezmek hem de deniz havası almak için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Her yıl çok fazla turist ağırlamaktadır. Günübirlik ve konaklamalı şekilde turların düzenlendiği Amasra’da Binhan turizm eşliğinde bir çok noktayı ziyaret edebileceksiniz.

  • KUŞ KAYASI YOL ANITI
  • BAKACAK TEPESİ
  • AMASRA MANZARASI
  • KEMERE KÖPRÜSÜ
  • FATİH CAMİİ
  • ŞAPEL
  • AMASRA KALESİ
  • ÇEKİCİLER ÇARŞISI

BARIŞ AKARSU HEYKELİ gibi önemli noktaların bulunduğu Amasra’da hem dilediğinizce gezebilecek, hem de deniz havası almak isterseniz eğer tekne turlarına katılabileceksiniz. Fiyat açısından uygun olan tekne turları keyifli zaman geçirmenize olanak sağlayacaktır. Ankara çıkışlı günübirlik Amasra turunda misafirlerimiz dilerler ise gezi rotasını tamamlayıp denize girmek için vakit ayırabilirler. Çekiciler çarşısında kendileri ve sevdikleri için hediye eşyalar alabilir, sahil karşısında çay kahve yudumlayabilirler.

Amasra Turunda Ne Yenir?

Amasra’ya gelipte balık yemeden gitmem diyenler için özgün balık lokantaları, keyifli sofralarıyla yöresel çeşitli yemekleri bulunmaktadır. Amasra Rehberlerimizin yönlendirmeleri ile bölgede yeme-içme ihtiyaçlarınızı hem ekonomik hem de lezzetli şekilde karşılayabileceksiniz.

Tavsiyemiz olarak sahil karşısında bulunan temizlik ve hijyen kurallarına uygun, taze balık ve yöresel yemekleri bulunan sahil Restorantı tercih edebilirsiniz. İçerik olarak; Balık, Amasra Salatası, Helva ve Çay şeklindeki menüsü ile hem ekonomik hem de lezzetli yemekler yiyebilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bir diğer tavsiyemiz olan ‘Balıkçının Yeri’ Restorant ise ekonomik ve lezzetli yemekleriyle tercihleriniz arasında olabilir.


KATEGORİLER