3 Gece Konaklamalı Doğu Ekspresi Turu


3 GECE KONAKLAMALI TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU NEDİR?

Zamana, doğaya, tarihe direnen bu hat, bir yolculuk olmaktan çok bir maceradır. Her yolculuk yeni bir nefes, yeni bir hayat, yeni bir dost, yeni bir sevgi, yeni bir aşk, yeni bir hüzündür içindekilere. Soğuk demir, ruh bulur yolcularıyla. Her istasyon bir son ve başlangıçtır.

  • Turistik Doğu Ekspresi Ankara - Kars güzergâhında yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan ve turistik amaçlı işletilen ekspres trenidir.
  • Masalsı bir yolculuk yapacağınız doğu ekspresi turları kış sezonunda başlamaktadır. Uzun tren yolculuğuyla yeni maceralar ve serüvenlere eşlik edeceğiniz bu turda sevdiklerinizle keyifli vakit geçirip Doğu Anadolu bölgesini ufak bir keşfe çıkacaksınız.

3 gece konaklamalı Turistik Doğu Ekspresi ve Kars turunda 2 kişilik kompartımanlarda bir gece konaklama sağlanmaktadır. Toplamda 32 saat sürecek bu yolculukta karla kaplı dağların, doğanın bizlere sundukları seyrine doyum olmayan doğal güzelliklerin keyfini çıkaracaksınız. Tren yolculuğu esnasında Erzincan’da 3 saatlik verilen molayla ufak bir yerel tur gezintisi yaparak hem dinlenmiş hem de şehirde bulunan eşsiz güzellikleri görebileceksiniz. Aynı zamanda Erzurum’da yine 3 saatlik verilen mola ile tren yolculuğunuza kısa aralar vererek şehri keşfetmiş hem de meşhur yöresel yemeklerinin tadına varmış olacaksınız.

Sizlere unutulmayacak hatıralar bırakacak olan Turistik Doğu Ekspresinde 2 kişilik olan kompartımanlarda siz ve sevdikleriniz istediğiniz gibi kompartımanı süsleyebilir, yanınızda yiyecek ve içecek getirerek yolculuğunuzu daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Kitap-kahve ikilisini sevenler için karlar eşliğinde yolculuk yapmak ayrı bir keyif verecektir. Uzun yolculuklu trenin sıcacık kompartımanı sizlere unutulmayacak anılara ev sahipliği yaparken dışarı da akıp giden hayatı seyrederek, aynı zamanda doğanın güzelliklerine eşlik edeceksiniz.
Tren seyahati sonunda 3 gece konaklamalı Turistik Doğu Ekspresi ve Kars turunun ilk gününü tamamlayıp ülkenin en ucunda bulunan Karsa varmış olacaksınız. 2 gece konaklamanın Karsta yapılacağı turda yerel şehir gezisi yapabileceksiniz. Uzman rehberlerimizin eşliğinde yapacağınız gezilerde ilk olarak UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Ören Yerini ziyaret edecek, etkileyici surları, dini ve sivil mimarlık örnekleri ile ortaçağ kentinin özetini görebileceksiniz. Bir başka doğa harika yer olan buz tutmuş çıldır gölünü ziyaret ederek mevsime bağlı olarak uygun olursa eğer At Kızağı keyfini yaşayabilirsiniz. Yöresel zenginliği bulunan Karsta turun ikinci günü dilerseniz ekstra olarak düzenlenen Kafkas halk dans gösterisi ve âşık atışmasına katılarak yöresel oyunları görebilirsiniz. Tur esnasında rehberimizin sizleri yönlendireceği restoranlarda yeme-içme ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Turumuzun bir diğer uğrak noktası olan soğuğa destan yazılan Sarıkamış’ta şehitler anıtını ziyaret edebileceksiniz. Son olarak Erzurum’da şehir turunu yaparak 3 gece 4 gün sürecek olan turistik doğu ekspresi turunu tamamlamış olacaksınız. Binhan tur Ankara Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi ve Kars turlarını tren gidiş - uçak dönüş ve uçak gidiş - tren dönüş şeklinde düzenlemektedir.

Tren gidiş uçak dönüş olarak düzenlenen programda turun son günü Erzurum şehir turunu tamamlayıp ücrete dâhil olarak bulunan uçak biletleriniz ile Erzurum havaalanından uçağa binerek uçak seyahatlerinizi tamamlayıp Ankara’ya dönüşünüz sağlanmaktadır.


Uçak gidiş - tren dönüşlü düzenlenen Ankara Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi ve Kars turlarında ise Ankara’dan Erzurum’a uçak seyahatlerinizi tamamlayıp Erzurum’a iniş gerçekleştirmektesiniz. Erzurum şehir turu yaparak akşam Kars’a geçiş sağlayıp konaklama Kars’ta yapılmaktadır. 2 gün Kars konaklaması bulunan turda son gün Kars tren garından trene binerek masalsı tren yolculuğunuzu tur sonunda gerçekleştirmektesiniz.

Ankara Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi ve Kars Turlarında buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.0850 308 57 68 no’lu Binhan Tur müşteri hizmetleri hattı ile iletişime geçerek tur hakkında genel bilgileri müşteri temsilcilerimizden öğrenebilir, Binhan Tur whatsapp şirket hattı üzerinden kayıt işlemleriniz için yardım alabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Turunda Hangi Otelde Konaklama Yapıyoruz?

Binhan Tur olarak 3 gece konaklamalı Ankara Çıkışlı Turistik Doğu Ekspresi turlarında tren konaklamaları 2 kişilik kompartımanlarda sağlanmaktadır. Otel konaklamaları ise tek kişilik oda (single room), iki kişilik oda (double room) ve üç kişilik oda (triple room) şeklinde yapılmaktadır. Konaklama oteli olarak Kars Park Hotel tercih etmekteyiz. Lezzetli yemekleri, temiz, hijyenik odaları bulunan bu otelde rahat bir şekilde konaklama yapabilirsiniz.


KATEGORİLER