Gap Turu


Gap Turu

04.02.2024

GAP TURU

Sevdiklerinizle birlikte güneydoğu Anadolu bölgesini keşfedin! Gap turu farklı kültürleri keşfetmek için ziyaretçilerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olmaktadır. Binlerce yıllık geçmişi bulunan yapılarla tarihi iliklerinize kadar hissedeceğiniz, her bir noktasında ayrı hislere bürüneceğiniz eşsiz bir yer olan bu bölgede turlar nisan ayında başlamaktadır ve kasım ayına kadar devam etmektedir. Medeniyetler beşiği olarak bilinen bu topraklar binlerce yıldır farklı kültürleri içinde barındırmıştır. Günümüze kadar izlerini taşımıştır. Bu izleri görebilmek, tarihi doyasıya yaşayabilmek için bizlerle Gap turunu keşfedin.


Tarihi, coğrafyası ve eşsiz yemekleriyle vazgeçilmez olan medeniyetlerin bütünleştiği bu bölge her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Sizlerde Gap turunda binlerce gizemi barındıran yerleri keşfedecek, bölge halkının samimiyetini hissedecek, yeni lezzetler tadacak ve bölgeye aşık olacaksınız. Çarşılarında Sevdikleriniz ve kendiniz için güzel anılar anımsatacak küçük hediyelik eşyalar bulabileceksiniz.

Güneydoğu Anadolu bölgesi yaz aylarında yakıcı sıcak bir iklime sahip olduğundan gap turları ilkbahar ve sonbahar aylarında uygun olmaktadır. Bundan dolayı Mayıs ve Haziran aylarında keyifli olacak, eylül ve ekim aylarında doyasıya gezme imkanı bulabileceksiniz.


GAP TURUNDA NERELER GEZİLİR?

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa,Diyarbakır, Mardin, Batman… İçinde binlerce gizemi barındıran Nemrut, Göbeklitepe, Halfeti, Hasankeyf ve daha nice tarih kokan kocaman bir mezopotamya. Gap turunda Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep güzelliklerini görebilecek, eşsiz deneyimlerle mezopotamyayı keşfedecek ve keyifli anlar yaşayacaksınız. 3 gece otel konaklaması bulunan gap turunda Binhan tur olarak birinci gün Adıyaman Antiochos Otel, ikinci gün Mardin Mardiva Otel, üçüncü gün Şanlıurfa Alahan otellerini tercih ediyoruz. Lezzetli yemekleri, temiz, hijyenik odaları bulunan bu otellerde rahat bir şekilde konaklama yapabilirsiniz.

Balıklı Göl - Şanlıurfa

Balıklı Göl Şanlıurfa’da bulunur. İslam inancına göre Hz İbrahim Nemrut tarafından ateşin içine atılmıştır. O esnada ateş suya, odunlarda balığa dönüşmüştür. İçerisindeki balıklar bundan dolayı kutsal sayılmaktadır ve bölge halkı tarafından saygı gösterilip yenilmemektedir.

Nemrut Dağı - Adıyaman

Unesco Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan Kommagene Krallığını bizlere görsellerle aktaran bu doğa harikası yer, Gündoğumu ve günbatımını izlemeyi sevenlerdenseniz eğer gap turunda mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Batı ve doğu uygarlığının köprüsü olarak anılmaktadır.

Göbeklitepe – Şanlıurfa

İnsanlık tarihinin sıfır noktası, medeniyetin doğduğu yer olarak bilinen UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan bu yer bizleri 12.000 yıl öncesine götürüyor.


KATEGORİLER