Ege Akdeniz Turu


Ege Akdeniz Turu

05.12.2022

Ege Akdeniz Turu

Ülkemizin her bölgesinin ayrı güzellikleri, ayrı kültürleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Her mevsim farklı bölgelerinin güzelliklerinin ön plana çıktığı düşüldüğünde özellikle yaz aylarında ege ve akdeniz bölgelerinin talep görmesi gayet normaldir. Masmavi denizi, muhteşem koyları, eğlenceli yaz akşamları ile ege akdeniz turu misafirleri için en ince ayrıntısına kadar binhan tur ekibi tarafından planlanmakta.Ege akdeniz turları

Ege Akdeniz Turu binhan tur ayrıcalığı ve fırsatları ile ankara çıkışlı olarak gerçekleşen ve özellikle yaz aylarının vazgeçilmez turları arasındadır. Ilıman iklimi, tarihi ve doğal güzellikleri nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilen bölge özellikle yaz tatilleri için tercih ediliyor. Her bölge ayrı heyecan, her bölge de ayrı aktivite, her bölge de bambaşka eğlence anlayışı ile planlanmış olan ege akdeniz turu boyunca;

  • Antalya'da Rafting,
  • Fethiyede Yamaç Paraşütü,
  • Dalyanda Çamur Banyosu,
  • Akyakada Azmak Çayı Tekne Turu,
  • Marmariste Kız Kumu,
  • Bodrumda Gece Hayatı ve daha onlarca etkinlik ile cazibesini arttırmaya devam ediyor.

Ege akdeniz turu ile tekne turlarına çıkacak ve bölgenin en güzel koylarında yüzme imkanı bulacaksınız. Bölgenin tarihi noktalarını gezecek ve lezzetlerini tatma imkanı bulacaksınız. Tur ile gezmenin avantajlarından faydalanacak ve konaklama, profesyonel rehberlik, dolu dolu tur programları ile ege akdeniz turu keyfi süreceksiniz. Sadece deniz tatili değil ege akdeniz turu ile efes antik kenti ve şirince gibi bölgelerin kültürler mirasları ile, kültürel birikiminizi arttırarak hem eğlenceli hem de kaliteli zaman geçireceksiniz. Ege ve akdeniz bölgesi gezi ve doğa severlerin gözdesi olduğu bilinen bir gerçekken, bölgelerin önemli turistik noktaları nelerdir?


Akdeniz bölgesi gezilecek yerler

Her mevsimi ayrı güzel olan kadeniz bölgesinde ege akdeniz turları içinde gezilecek yerler seçtiğiniz turun içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Bölgede görülmesi gereken yerlerin başında bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Helenistik dönemden günümüze ulaşmış antik kentler geliyor. Pamfilya bölgesi olarak geçen ve likya ve kılikya kentlerinden izler taşıyan akdeniz bölgesi içinde kalan bir çok kültürel enginlik bulunmakta. özellikle Antalya ile öne çıkan bölgede saymakla bitmeyecek güzellikler var. Binhan tur planladığı ege akdeniz turu ile bölgenin en gözde yerlerinin gezileceği bir programlama yapmaktadır. Özellikle tarihi değeri ve enfes denizi ile dikkat çeken Olympos’a düzenlediğimiz turlar ile hem doğaya hem denize hem de tarihe doyacaksınız. Alanya, kemer ve side başta olmak üzere bir çok doğa harikası, kültür mirası noktayı içine alan Antalya ve akdeniz bölgesi misafirlerini bekliyor.

Ege bölgesi gezilecek yerler

Ege akdeniz turu içinde diğer dikkat çeken nokta ise ege bölgesi. Ülkemizin yerli, yabancı en çok turist çeken noktaları başında gelen ege bölgesi hem deniz seven tatilciler, hem de tarihe meraklı ve doğa sever olan misafirleri için onlarca olanak sunuyor. Dingin ve sakin dokusu küçük ilçeleri, ilçelerin renkli ve denize çıkan dar sokakları, akşamla beraber hareketlenen gece hayatı ile ege bölgesine doyamayacaksınız. Şirince’de dokusu bozulmamış sokaklar, şaraphaneler, lezetti yemeklerin yapıldığı şık restoranlar derken kendinizi küçük kasabalarda geçen aşk filmleri içinde hissedeceksiniz.

Dar sokakların da çan seslerini takip ederek vardığımız kiliseler ile tarihe şahit olacaksınız. Etrafta bulunan antik kentler dahil Selçuk bölgesinde bulunan yerler sizi kendine hayran bırakacak. Ege denilince yaz tatilinin ve eğlenceli gece hayatının simgesi olmuş Bodrum yokuşunu tırmandığınızda ilçeye girmeden bir tabela ile karşılaşacaksınız ‘’yokuş başında geldiğinde Bodrum’u göreceksin, sanma geldiğin gibi gideceksin, senden öncekilerde böyleydiler akıllarını Bodrum’ da bırakıp gittiler’’ uğruna şiirler şarkılar masallar yazılmış onlarca medeniyetin yaşadığı, yüzlerce yıllık zeytin ağaçlarının arasında çam kokularının dolandığı ege ve akdeniz sizi kendine hayran bırakacak. Ege akdeniz turu ile kendinize harika bir hediye vermiş olacaksınız.


KATEGORİLER