Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin Midyat Turu

  • Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin Midyat Turu:
  • Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin Midyat Turu:

Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin Midyat Turu

(2 Gece 3 Gün)

MARDİN - MİDYAT - DİYARBAKIR - HASANKEYF - DARA - MOR GABRİEL MANASTIRI - TARİHİ ÇARŞILAR - BEYAZ SU- MALABADİ KÖPRÜSÜ

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
ANKARA-DİYARBAKIR-ZERZEVAN KALESİ-MARDİN-KASIMİYE MEDRESESİ-ULU CAM 1 gün programını görmek için tıklayınız
ANKARA-DİYARBAKIR-ZERZEVAN KALESİ-MARDİN-KASIMİYE MEDRESESİ-ULU CAMİİ-TARİHİ SOKAKLAR

Ankara-Diyarbakır Anadolujet TK7140 07.40 Uçağı
Diyarbakır-Ankara Anadolujet TK7147 21.45 Uçağı
Değerli Misafirlerimiz ile Uçuş saatimizden 1,5 saat öncesinde Ankara Esenboğa havalimanında buluşmamız sonrasında bagaj ve Check-in işlemlerimiz sonrasında keyifle gezeceğimiz ve güzel bir program geçireceğimiz Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin Süryani Köyleri Turu 2 Gece Konaklamalı gezimiz için Ankara'dan hareket ediyoruz. Keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında alanda bekleyen aracımız ile Mardin'e hareket. Yolumuz üzerinde 3 bin yıllık bir tarihe sahip Zerzevan Kalesi'nin gezilmesi ardından Mardin'e varış. İlk durağımız günümüze kadar mükemmel yapısıyla ayakta kalabilen yapımına Artuklular döneminde başlanmış Kasımiye Medresesi olacaktır. Ardından Eski Mardin'e geçiyoruz. Öğle yemeği molası sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Cami, Mimarbasi Cercis Löle imzalı konaklar, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası ve Mezapotamya manzaralı çay bahçeleri görülüp Sakıp Sabancı Kent Müzesi gezildikten sonra otelimize hareket. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.

2.

Gün
DARA ANTİK KENTİ-ÇAĞÇAĞ VADİSİ-BEYAZSU-KAFRO ( ELBEĞENDİ ) KÖYÜ-MOR 2 gün programını görmek için tıklayınız
DARA ANTİK KENTİ-ÇAĞÇAĞ VADİSİ-BEYAZSU-KAFRO ( ELBEĞENDİ ) KÖYÜ-MOR GABRİEL MANASTIRI-MİDYAT

Sabah Kahvaltı sonrası Dara’ya hareket ediyoruz. Dara’da antik kenti gezimizde; kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesi sonrası Suriye sınırına sıfır noktada bulunan Nusaybin üzerinden geçerek Beyaz Su’ya varış. Çağçağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme ve çay molası. Sonrasında Midyat'in Süryani Köyleri'nden biri olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro, köyüne geri dönen Süryanilerin yarattığı nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyr-ul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.

Gün
BACİNE EZİDİ KÖYÜ-HAH (ANITLI) KÖYÜ-SÜRYANİ MERYEM ANA KİLİSESİ-HAS 3 gün programını görmek için tıklayınız
BACİNE EZİDİ KÖYÜ-HAH (ANITLI) KÖYÜ-SÜRYANİ MERYEM ANA KİLİSESİ-HASANKEYF-DİYARBAKIR - ULU CAMİ-GİRAGOS ERMENİ KİLİSESİ-DİYARBAKIR SURLARI-HEVSEL BAHÇELERİ-ON GÖZLÜ KÖPRÜ

Sabah kahvaltısı ardından Midyat'tan ayrılmadan önce Bacine Ezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyü'ndeki Süryani Meryem Ana Kilisesi'ni görüp Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf'te; yeni yerlerine taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii, Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Dicle'yi fotoğrafladıktan sonra Batman'da öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından Diyarbakır'a hareket. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da, Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, bir Akkoyunlu eseri olan Şeyh Mutahhar Cami'sine ait Dört Ayaklı Minare, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Tarihi Hasan Paşa Hanı ve Unesco Dünya Miras Listesine girmiş olan 7 bin yıllık Diyarbakır surlarının gezilmesi.8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal, kültürel ve tarihi olarak da çok özel bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoramik olarak görüyor, Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan On Gözlü Köprü'yü de geziyoruz ve sonrasında Diyarbakır Havalimanı'na hareket. Gerekli bagaj ve bilet işlemleri sonrası Anadolu Jet Tarifeli seferi ile 21.40’da Ankara'ya hareket. 23.10 sularında Esenboğa Havalimanın varış ve gezimizin sonu Keyifli Bir Butik Mardin Süryani ve Ezidi Köyleri Turumuzun Ardından Bir Başka Binhan Tur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

DAHİL OLANLAR:
Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti (15 kg + 8 kg Yük Hakkı)
Bölgede Turizm Paket Araçlar ile Ulaşım
Programda Belirtilen Çevre Gezileri
2 Gece Otel Konaklaması
2 Sabah Kahvaltısı (Otelde Alınacaktır)
2 Akşam Yemeği (Otelde Set Menü veya Açık Büfe Şeklinde Alınacaktır)
Rehberlik Hizmetleri
Seyahat Sigortaları
TÜRSAB Güvencesi

HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otel Minibar ve Extra Kullanımları

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#187
LOKASYON:
Mardin (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Esenboğa Havaalanı
BİTİŞ:
Esenboğa Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

10.790TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Ankara Çıkışlı Uçaklı Butik Mardin... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.